Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 17d. 11:25

Dėl 24 šūvių išgarsėjusi bėglė golfo vairuotoja – Mykolo Romerio universiteto studentė!

Studentės automobilis „Volkswagen Golf“
VSAT nuotr. / Studentės automobilis „Volkswagen Golf“

Po trilerio scenarijaus vertų prie Vilniaus vykusių gaudynių paaiškėjo, kad prie sprukusio „VW Golf“ vairo sėdėjo teisę ir muitinės veiklą studijuojanti studentė.

Vilniaus rajone kontrabandinių cigarečių krovinį aptikę pasieniečiai turėjo persekioti bei šūviais stabdyti nuo jų sprukusį automobilį. Po gaudynių jį sulaikius, paaiškėjo, kad prie mašinos vairo sėdėjo teisę ir muitinės veiklą studijuojanti studentė.

Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinės operatyvininkai ir jiems talkinę Specialiosios paskirties būrio pareigūnai Vilniaus rajono Kalviškių kaime sulaikė automobilį „Opel Vectra“ ir du jame sėdėjusius vyrus. Tai buvo 34 ir 52 metų Vilniaus miesto bei rajono gyventojai.

Mašinos salone pasieniečiai aptiko 6 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Fest“, „Premier“ ir „Minsk“. Visos rūkalų pakuotės buvo pažymėtos baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais.

Šio sulaikymo metu prie „Opel Vectra“ stovėjęs automobilis „Volkswagen Golf“ staigiai pajudėjo iš vietos ir didindamas greitį vos nepartrenkė jį stabdžiusio VSAT pareigūno.

Stabdydamas tolstančią mašiną sulaikymo operacijoje dalyvavęs pasienietis iš tarnybinio pistoleto iššovė du įspėjamuosius šūvius į viršų. Pasieniečiai nusivijo bėglį.

VSAT pareigūnų persekiojamas „Volkswagen Golf“ išvažiavo į kelią Vilnius – Lyda ir nurūko Šalčininkų link. Gaudynių metu VSAT pareigūnai darsyk panaudojo tarnybinį ginklą – iššauti įspėjamieji šūviai į orą bei į pavojingai manevruojančios ir dideliu greičiu lekiančios mašinos ratus.

Apie „Volkswagen Golf“  pasieniečiai pranešė policijos pareigūnams, kurių ekipažas šią mašiną stabdė ties Vilniaus rajono Marijampolio kaimu. Tačiau automobilis nestojo ir policininkams. Persekiojimo metu VSAT pareigūnams teko vėl panaudoti ginklą - šauta į transporto priemonės ratus. Pagaliau pasieniečiams „golfą“ peršautomis padangomis pavyko užblokuoti kelio Vilnius – Lyda 19-ajame kilometre. Iš viso gaudynės tęsėsi apie 10 km.

Paaiškėjo, kad mašiną vairavo mergina. Ją VSAT pareigūnai sulaikė iš karto, o šalia sėdėjęs keleivis iššoko iš automobilio ir mėgino sprukti. Bėglį pasieniečiai sulaikė panaudoję fizinę jėgą bei surakinę jį antrankiais.

Paaiškėjo, kad sulaikytieji – 20-metė ir 45 metų vyras – yra Vilniaus gyventojai.

Išsiaiškinta, kad mašiną vairavusi ir nuo pasieniečių įnirtingai bandžiusi pasprukti sostinės gyventoja studijuoja Mykolo Romerio universitete. Ji čia mokosi pagal teisės bei muitinės veiklos programą.

Tęsdami tyrimą tą pačią dieną VSAT operatyvininkai atliko kratas Vilniuje. Jų metu pasieniečiai rado dar 7 tūkst. 218 pakelių cigarečių „Fest“, „Premier“ ir „Minsk“ su baltarusiškomis banderolėmis, taip pat pinigų įvairia valiuta – litais, JAV doleriais, Baltarusijos rubliais. Manoma, kad šie pinigai ar jų dalis yra gauti iš nusikalstamos veiklos.

Rūkalai ir abu automobiliai saugomi Vilniaus rinktinėje. Šio VSAT padalinio pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis.

Nemalonumai gresia ir nuo pasieniečių automobiliu sprukusiai studentei. Už nepaklusimą sustabdyti transporto priemonę jai gresia bauda nuo 3 iki 4 tūkst. Lt bei netekti vairuotojo pažymėjimo nuo 3 iki 5 metų.

Visus keturis sulaikytuosius pasieniečiai uždarė į areštinę, pažymima VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininko Giedriaus Mišučio ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min