Dabar populiaru
Publikuota: 2009 gruodžio 23d. 13:32

Dėl 50 km/val. viršyto greičio – bauda Seimo nariui A.Sacharukui

Aleksandras Sacharukas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Aleksandras Sacharukas

Nubaustų Kelių eismo taisyklių pažeidėjų sąrašą papildė ir Seimo narys Aleksandras Sacharukas. „Esu kaltas, baudą jau sumokėjau. Turiu kvitą. Viršijau greitį ir buvau nubaustas“, – seimūnas net nebando neigti, kad šiomis dienomis turėjo nemalonumų su Vilniaus kelių policija.

Praėjusią savaitę Tautos prisikėlimo partijos narys 32 metų Aleksandras Sacharukas buvo iškviestas į Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybą, ten jam už greičio viršijimą skirta 600 litų bauda.

„Nemenčinės plentu važiavau gal 90 km/val. Niekur neskubėjau. Juk šis greitis – tai ne skubėjimas. Tai yra normalus greitis tame kelyje. Tačiau jame, ties sodais, stovi ženklas, ribojantis greitį. Nepastebėjau jo. Užsisvajojęs važiavau ir nepamačiau“, – 15min.lt žurnalistui pasakojo Seimo narys.

A.Sacharukas sako, kad gavęs kvietimą į kelių policiją nenustebo. Seimūno pažeidimą užfiksavo stacionarus greičio matuoklis, suveikė jo blykstė. Tad parlamentaras nujautė, kad gali būti kviečiamas pasiaiškinti.

„Aš iš pradžių galvojau, ką pažeidžiau. Vėliau man parodė, kur stovi ženklas, tikrai nesiginčijau. Sakiau – kaltas. Mačiau, kad mane nufotografavo. Gavau kvietimą, nuėjau į policiją, gailiuosi, prisipažinau, gavau baudą, ją sumokėjau. Štai ir viskas. Mane tik stebina apribojimas tame kelyje ir toje vietoje“, – sakė parlamentaras.

Vairuotojo pažymėjimą A.Sacharukas gavo dar mokydamasis mokykloje, kai jam buvo 16 metų.

„Tais laikais tai buvo leidžiama. 1994-aisiais ar 1995 metais gavau vairuotojo stažuotojo pažymėjimą. Neturėjau jokių incidentų. Kelių eismo taisyklės yra Kelių eismo taisyklės. Jų reikia laikytis, todėl stengiuosi tvarkingai ir atsargiai važinėti. Šį kartą nepastebėjau ženklo, esu kaltas, todėl turiu atsakyti. Baudą sumokėjau iš karto, vos tik man ją skyrė“, – į krūtinę mušėsi seimūnas.

Stacionaraus greičio matuoklio duomenys rodė, kad A.Sacharukas leidžiamą greitį viršijo daugiau kaip 50 km/val. Tai šiurkštus pažeidimas, už kurį įstatymai numato ne tik didelę baudą arba administracinį areštą, bet ir laikiną vairuotojo pažymėjimo praradimą. Tokiu atveju nuobaudą skiria teismas.

Tačiau policija, vadovaudamasi greičio matuoklio, kuris užfiksavo parlamentaro pažeidimą, parodymais, privalo įvertinti ir galimą paklaidą. Ją įvertinus, A.Sacharukas vairuotojo pažymėjimą išsaugojo ir buvo nubaustas dėl nustatyto greičio viršijimo nuo 40 km/val. iki 50 km/val. Įstatymai už šį pažeidimą numato baudą nuo 600 Lt iki 800 Lt, ją skiria policija.

Kadangi galiojančių nuobaudų Seimo narys neturi, savo kaltę pripažino ir gailėjosi, jam skirta minimali bauda – 600 Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min