Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl 60 000 litų kyšio teisiamas policininkas Saulius Uždavinys: gelbėjau brolį

Saulius Uždavinys (pasirašinėja)
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Saulius Uždavinys (pasirašinėja)
Šaltinis: 15min
0
A A

Buvęs Kriminalinės policijos tyrėjas Saulius Uždavinys, kuris kaltinamas reikalavęs iš nuteistojo 60 000 litų už jo lygtinį paleidimą ir trečdalį kyšio paėmęs, tikina paprasčiausiai norėjęs pasiskolinti pinigų, kad išgelbėtų finansinių sunkumų prislėgtą savo brolį.

Vilniaus miesto 3-iame apylinkės teisme baigiama nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje teisiamas buvęs sostinės policijos operatyvinis darbuotojas, turėjęs teisę verbuoti nuteistuosius, gauti iš jų tyrimams svarbią informaciją.

Po to, kai paskutiame posėdyje išklausys baigiamųjų kalbų, teisėja šioje byloje galės išeiti rašyti nuosprendžio.

Ketvirtadienio posėdyje kaltinamasis Saulius Uždavinys plėtojo versiją, kad iš nuteistojo ne reikalavo 60 000 litų kyšio už lygtinį paleidimą, o paprasčiausiai norėjo pasiskolinti pinigų. Anot buvusio operatyvininko, dabar jis supranta, kad norėdamas išgelbėti finansinių bėdų prislėgtą savo brolį, pernelyg susibičiuliavo su nusikaltėliu. Tačiau ši kaltinamojo gynybinė versija prieštarauja kitai bylos medžiagai.

Kaip skelbta anksčiau, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Vilniaus valdybos pareigūnai yra atlikę ikiteisminių tyrimą, kuriame tarpininko kyšininkavimu ir piktnaudžiavimu įtariamas dabar jau buvęs Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo 1-osios valdybos tyrėjas S.Uždavinys. Byla praėjusią savaitę pasiekė teismą.

Pareigūnas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę 2010 m. gruodį.

STT nustatė, kad kaltinamasis pažadėjo nuteistajam, atliekančiam bausmę Vilniaus 2-iuose pataisos namuose, jo naudai paveikti valstybės tarnautojus ir už tokius savo veiksmus iš nuteistojo pareikalavo 60 tūkst. litų kyšio, po to per kelis kartus faktiškai priėmė 21 tūkst. litų.

Įtariama, kad S.Uždavinys piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi ir tokiu būdu išvengdamas būtinų patikrinimų įeinant į pataisos namus, siekdamas asmeninės naudos, į Vilniaus 2-ųjų pataisos namų teritoriją įnešė ir perdavė nuteistajam telefonus ir kitus draudžiamus turėti daiktus

S.Uždaviniui gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Teigiama, jog šis 19 metų stažą turintis pareigūnas yra dirbęs Vilniaus apskrities vyriausiajame policijos komisariate Kriminalinės policijos Nusikaltimų tyrimo tarnyboje, padėjo ištirti nemažai rezonansinių vagysčių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min