Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 30d. 10:03

Dėl Algirdo Paleckio viešų teiginių apie Sausio 13-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas

Algirdas Paleckis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Paleckis

Dėl „Lietuvos socialistinio liaudies fronto“ pirmininko Algirdo Paleckio viešų teiginių, paneigiančių, kad 1991-ųjų sausį sovietų ginkluotosios pajėgos prieš nepriklausomą Lietuvą vykdė agresiją, prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 170² str. 1 d. (viešas pritarimas tarptautiniams nusikaltimams, SSSR ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimas ar šiurkštus menkinimas).

Toks procesinis sprendimas priimtas reaguojant į prokuratūroje gautą Lietuvos Respublikos Seimo nario prof. Kęstučio Masiulio pareiškimą. Savo teiginius, paneigiančius ir šiurkščiai menkinančius 1991 m. sausio 13 dienos įvykius bei jų aukas, A.Paleckis išdėstė Žinių radijo laidoje „Raktas“, transliuotoje šių metų lapkričio 2 dieną.

Ikiteisminį tyrimą atlikti nurodyta Vilniaus miesto apylinkės prokuratūrai. Šį tyrimą kontroliuos Vilniaus apygardos prokurorai.

Griežčiausia bausmė, kurią įstatymas numato už viešą pritarimą tarptautiniams, SSRS ar nacistinės Vokietijos nusikaltimams Lietuvos Respublikai ar jos gyventojams, jų neigimą ar šiurkštų  menkinimą, yra laisvės atėmimas iki dvejų metų. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min