Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl BPC operatorės sumanumo pavyko išgelbėti nusižudyti ketinusį vyriškį

Bendrasis pagalbos centras
15min.lt/Pauliaus Ramanausko nuotr. / Asociatyvi iliustracija: Bendrasis pagalbos centras
Šaltinis: 15min
0
A A

Nepaisant pirminio vyro noro tik pranešti, kur ieškoti jo kūno, telefonu 112 atsiliepusi gelbėtoja Dalia sugebėjo užmegzti su juo kontaktą, ėmė teirautis apie šeimą, vaikus, kitus artimuosius.

2017 m. birželio 3 d. 17.33 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas iš 57-erių metų vyro, ketinančio savo gyvenimą užbaigti savižudybe. Į skambutį atsiliepė patyrusi pareigūnė, BPC operatore dirbanti daugiau nei aštuonerius metus.

Vykstant pokalbiui, pasinaudojusi informacinių sistemų sąsajomis, ji išsiuntė informaciją Kauno greitosios medicinos pagalbos stočiai ir Marijampolės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui.

Toliau kalbindama vyrą pareigūnė sužinojo, kad netoli planuojamos savižudybės vietos gyvena vienas iš suaugusių jo vaikų. Tęsiant pokalbį jai pavyko sužinoti ne tik sūnaus vardą, bet ir išsiaiškinti jo telefono numerį. Kol ji palaikė kontaktą ir toliau bendravo su nusižudyti ketinusiu vyru, apie tėvo ketinimus buvo informuotas sūnus. Jis skubiai nuvyko į nurodytą vietą ir rado tėvą su kilpa ant kaklo. Pareigūnė, vis dar bendravusi su jo tėvu telefonu, ragelį perėmusiam sūnui liepė kuo skubiau nuimti virvę ir laukti į įvykio vietą skubančių pagalbos tarnybų. Atvykus tarnyboms, nusižudyti ketinusiam vyrui buvo suteikta socialinė pagalba.

Minėtas pokalbis truko daugiau nei 20 minučių, pažymima Bendrojo pagalbos centro atstovės viešiesiems ryšiams Vilmos Juozevičiūtės pirmadienį paviešintame pranešime. Pareigūnė ramiu balsu bendravo su nusižudyti ketinančiu asmeniu, sąmoningai tempdama laiką, kol į įvykio vietą atvyks pagalbos tarnybos.

Pokalbis buvo aptiktas ir perklausytas atsitiktinai, atliekant įprastą pokalbių kokybės kontrolę.

Beje, šiemet Šv.Florijono dienos proga minėta pareigūnė už nuopelnus valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai bei nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą buvo apdovanota Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pasižymėjimo ženklu „Už garbingą tarnybą“, žyminčiu dvidešimt tarnybos metų. Tarnybos metu ji ne kartą buvo skatinta, nes nustatytas funkcijas visada vykdo nepriekaištingai. Aukštą pareigūnės Dalios profesionalumą dar kartą paliudijo ir aprašytas įvykis. Pati operatorė sėkmingai suvaldytos situacijos nesureikšmino ir prašė net neviešinti jos pavardės. Pokalbis buvo aptiktas ir perklausytas atsitiktinai, atliekant įprastą pokalbių kokybės kontrolę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min