Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl dvynukų nužudymo teisiama Viktorija Filiponenko: „Išleiskit į Ispaniją, noriu būti gera mama...“

Viktorija Filiponenko
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktorija Filiponenko
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo ką tik gimusių naujagimių nužudymu kaltinamos klaipėdietės Viktorijos Filiponenko baudžiamąja bylą.

„Suprantu, kad būnant tokioje situacijoje tikėtis išteisinimo būtų kvaila, bet vis tik viliuosi palankaus teismo sprendimo mano atžvilgiu“, – ką tik gimusių naujagimių nužudymu kaltinamą klaipėdietę Viktoriją Filiponenko (gim. 1985 m.) cituoja delfi.lt.

Visą Lietuvą sukrėtusią baudžiamąją bylą ketvirtadienį baigė nagrinėti Lietuvos apeliacinis teismas.

Bylos duomenimis, 2009 m. gegužę pagimdžiusi dvynius, moteris juos uždusino ir išmetė į šiukšlių konteinerį.

15min.lt primena, kad skundžiamu 2012 m. kovo 30-osios Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžiu V.Filiponenko pripažinta kalta dėl vieno iš dvynukų, gimusio gyvo, nužudymo ir nuteista kalėti 10 metų.

Prokurorai, siūlę įkalinti moterį 14 metų, iškart buvo pareiškę, kad tokį nuosprendį skųs.

„Be abejo, jaučiuosi kalta, kad po įvykusios tragedijos apie tai nepranešiau policijai ir šį faktą nuslėpiau, tačiau tokiam mano elgesiui įtakos turėjo sugyventinio vartojamas psichologinis ir fizinis smurtas. – Apeliaciniame teisme pasakytą baigiamąją V.Filiponenko kalbą cituoja delfi.lt – Aišku, tai manęs nė kiek nepateisina. Suvokdama situaciją, kokioje padėtyje dabar esu ir kad byloje visa surinkta medžiaga yra ne mano naudai, noriu pasakyti, kad tai, kas įvyko, jokiu būdu nebuvo planuojama. Mano kūdikis, dėl kurio mirties esu nuteista, mirė ne nuo mano kažkokios tyčinės padarytos veikos – nežinau, kaip jis patyrė tą traumą, bet aš iš savo pusės nedariau jam nieko, kad pakenkčiau. Suprantu, kad jeigu po tragedijos būčiau kreipusis į policiją, šiandien viskas būtų kitaip, tačiau tai – praeitis, mano klaida, dėl kurios dabar kenčiu ir labai skaudžiai moku.“

Nuteistoji vis dar turi vilties, jog bus paleista į laisvę ir galės grįžti į Ispaniją pas savo dukras. „Jaučiuosi atsakinga dėl savo mergaičių ateities, todėl prašau teismo iš manęs neatimti galimybės grįžti pas jas ir auginti, būti gera mama – tai vienintelis dalykas, dėl ko dar laikausi ir stengiuosi nepalūžti.“

Nuosprendį, kuris įsiteisės iškart, bylą išnagrinėjusi Apeliacinio teismo teisėjų kolegija žada skelbti 2013 m. pradžioje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min