Dabar populiaru
Publikuota: 2021 vasario 14d. 17:00

Dėl frazių „Švenčionių gaidžiukai“ ir „pusė kunigo, pusė vaiko“ įsižeidę policininkai rašė baudas, bet buvo pamokyti teisme

Penktadienio ankstų rytą Vilniaus kelių policijos reidas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Asociatyvi iliustracija

Dėl nepagarbaus bendravimo pareigūnai nevengia žmonėms rašyti baudas dėl įžeidimo, bet ne visada policininkams teismuose pavyksta įrodyti, kad išties buvo pažemintas jų orumas. Vasarį Panevėžio apygardos teismas panaikino baudas dėl įžeidinėjimo dviem vyrams. Vienas jų pareigūnus išvadino „Švenčionių gaidžiukais“, o kitas, dėstydamas savo pasipiktinimą policininkui, pareiškė, kad šis yra „pusė vaiko, pusė kunigo“.

Jevgenijus su pareigūnais susidūrė praėjusių metų spalio 6-ąją, kai du ikiteisminį tyrimą atliekantys tyrėjai apsilankė jo namuose su kratos orderiu.

Krata buvo nerezultatyvi, namuose pareigūnai jokių draudžiamų daiktų nerado, tačiau su Jevgenijumi išsiskyrė įžeisti.

„Aš kelis kartus jų paprašiau sėstis ant kėdės, o ne ant stalo, bet jie į mane nekreipė dėmesio ir ignoravo, todėl pasipiktinau jų elgesiu“, – jau teisme sakė vyras, aiškindamas, kodėl policininkus išvadino „Švenčionių gaidžiukais“.

Pirmosios instancijos teisme Jevgenijui net buvo paskirta 110 eurų bauda dėl pareigūnų garbės ir orumo įžeidimo.

Patys įsižeidė, patys baudė

Tačiau jis šį sprendimą apskundė Panevėžio apygardos teismui, o teisėjas Donatas Jatužis į situaciją pažvelgė visiškai kitaip.

Labiausiai teismui užkliuvo aplinkybė, kad baudą Jevgenijui surašė pats įžeistas pareigūnas, o tą daryti įstatymas griežtai draudžia.

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min