Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl šiurkštaus pareigūno pašnekesio su fotografu Kauno rajono policija pradėjo tarnybinį patikrinimą (audio)

Šventės akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Šventės akimirkos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Taip su žmonėmis bendrauti negalima. Toks buvo Kauno rajono policijos vadovų verdiktas šiems išgirdus internete pasklidusį Garliavos miestelio nuovados pareigūno Aido Stravinsko pokalbį su fotožurnalistu Aliumi Koroliovu. Dėl A.Stravinsko veiksmų Kauno rajono komisariate ketvirtadienį pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Netoli Kauno esančiame Mastaičių miestelyje gyvenantis A.Koroliovas prieš kelias dienas sulaukė kaimynų priekaištų dėl daugiabučio kieme laikomo ir neva nenaudojamo automobilio, o trečiadienį buvo apskųstas policijai. Neilgai trukus, fotožurnalistu dirbantis vyras sulaukė netikėto skambučio.

„Neprisistatęs vyriškis pareikalavo, kad atvykčiau, prisistatyčiau į policiją. Pamaniau, kad kas nors internete radęs mano telefoną nevykusiai pokštauja. Bet kai tas pats pakeltu tonu kalbantis vyras paskambino antrą kartą, pokalbį dėl viso pikto įsirašiau“, – pasakojo A.Koroliovas.

„Manęs nemokyk mandagumo, gerai? Piemeny tu. Renkis ir atvažiuok, nes, žinok, kitaip atsivilksim, – paminėjęs, kad yra pradėta administracinė byla, Garliavos nuovados pareigūnas A.Stravinskas telefonu pareikalavo, jog A.Koroliovas kuo skubiau atvyktų į policiją. – Nu, tu kaip nori. Žinok, sakau, nori prisižaist – davai, varyk tik dar toliau. Aš tau paiešką paskelbsiu, tu nepergyvenk. (...) Jeigu tu geruoju neisi, tai taip ir bus, žinok. Tu, žinok, ne su vaikais žaidi čia. Darželyje, ar su savo modeliais.“  Manęs nemokyk mandagumo, gerai? Piemeny tu. Renkis ir atvažiuok.

Galiausiai Garliavos policijos nuovados Viešosios tvarkos skyriaus Kelių policijos poskyrio vyresnysis specialistas A.Stravinskas pažadėjo šaukimą į policiją atsiųsti paštu ir baigė pokalbį. A.Koroliovui pašnekesio įrašą paskleidus internete, apie jį netruko sužinoti ir Kauno rajono policijos vadovai.

„Pareigūnui taip kalbėti su žmogumi negalima. Nei jo tonas, nei pasirinkti žodžiai nebuvo tinkami. Jis (A.Stravinskas – red.) tikrai buvo nemandagus“, – trumpai pavaldinio veiksmus įvertino laikinai Kauno rajono policijos komisariato viršininko pareigas einantis Romas Stankevičius.

Pasak komisaro, dėl A.Stravinsko veiksmų ketvirtadienį buvo pradėtas tarnybinis patikrinimas. Paklaustas, ar minėtas pareigūnas dėl savo elgesio policijos vadovams nebuvo užkliuvęs anksčiau, R.Stankevičius sakė: „Negaliu sakyti, kad nebuvo užkliuvęs. Tačiau leiskime į visus klausimus atsakyti pradėtam tarnybiniam patikrinimui. Šiaip norėčiau pasakyti, kad nevertintume visko iš to, ką išgirdome tame įraše.“

R.Stankevičiaus teigimu, pradėjus administracinę bylą atsakovui šaukimas atvykti į policiją paprastai siunčiamas paštu.

„Aišku, jeigu yra žinomi duomenys, niekas nedraudžia paskambinti telefonu“, – tikino komisaras.

Anot R.Stankevičiaus, Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyta ir atsakovo pristatymo į komisariatą galimybė.

„Tačiau ši galimybė yra kraštutinė. Jos galima imtis tik tuomet, kai yra išnaudotos visos kitos galimybės“, – aiškino laikinasis Kauno rajono policijos viršininkas.

 Pateikiame policininko A.Stravinsko ir A.Koroliovo pokalbio įrašą:

VIDEO: Policininko pokalbis

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min