Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 5d. 10:50

Dėl intensyvaus šildymo padaugėjo gaisrų

Įvykio vietoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Įvykio vietoje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad per pirmąjį šių metų mėnesį šalyje kilo 962 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo beveik 13 proc.

Pasak ugniagesių, gaisruose žuvo 28 žmonės (2009 m. sausio mėn. – 38), o 28 gyventojai (24) patyrė traumas. Per sausio mėnesį jau kilo keturi gaisrai, kuriuose žuvo po du šalies gyventojus ir vienas gaisras, pasiglemžęs net keturias gyvybes.

Miestuose žuvo 14 žmonių – tai yra tiek pat, kiek ir miesteliuose bei kaimo vietovėse. Aštuoni gyventojai žuvo dėl neatsargaus rūkymo bei neatsargaus elgesio su ugnimi, trys – dėl krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimų bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, o 15-os žmonių žuvimo priežastys tikslinamos.

Sausio mėnesį 372 gaisrai kilo gyvenamosios paskirties pastatuose, t. y. beveik 39 proc. visų gaisrų, o juose žuvo 24 žmonės. Palyginti su pernykščiu sausiu, gaisrų padaugėjo 44 proc. Be to, 136 kartus liepsnojo pagalbinio ūkio paskirties pastatai (14 proc.), 112 kartų degė transporto priemonės (12 proc. visų gaisrų).

Miestuose užgesinti 577 gaisrai, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 385. Ugnis sunaikino 58 pastatus, 37 transporto priemones, 777 tonas pašarų, 2 tūkst. 766 kv. m gyvenamojo ploto ir 2 tūkst. 995 kv. m šio ploto buvo sugadinta. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 21 žmogaus gyvybę (tarp jų dviejų vaikų), 141 pastatą, 19 transporto priemonių, 128 gyvūnus.

Pagrindinės gaisrų priežastys: neatsargus gyventojų elgesys su ugnimi (26 proc.), krosnių, židinių ir dūmtraukių įrengimo bei jų eksploatavimo taisyklių pažeidimai (22,5 proc.), netvarkinga elektros įranga ir elektros prietaisų eksploatavimo taisyklių pažeidimai (10,8 proc.), neatsargus rūkymas (4,2 proc.). Be to, įregistruotas 31 padegimas (3,2 proc.), o 257 gaisrų (27 proc.) priežastys dar tiriamos.

Be gaisrų gesinimo ugniagesiai atliko ir 318 kitų gelbėjimo darbų. Palyginti su pernai metų tuo pačiu laikotarpiu, jų sumažėjo beveik 7 proc. 127 kartus ugniagesiai gelbėtojai teikė pagalbą gyventojams buityje, 98 kartus talkino kitoms specialiosioms tarnyboms, 34 autoavarijose, panaudoję gelbėjimo įrangą, iš sudaužytų automobilių išlaisvino 11 nukentėjusių žmonių bei ištraukė 8 žuvusiųjų kūnus, atliko 17 gelbėjimo darbų vandenyje ir ant ledo.

Ugniagesiams teko likviduoti 17 cheminių incidentų, 10 kartų surinkti gyvsidabrį, 4 kartus darbuotis dideliame aukštyje ir kt. Gelbėjimo darbų metu ugniagesiai išgelbėjo 23 žmones, tarp jų 5 vaikus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, pateikdamas šiuos statistikos duomenis, nori atkreipti visuomenės dėmesį į pagrindines gaisrų priežastis bei skaudžias jų pasekmes. Prašome gyventojų atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti lovoje, saugiai naudotis šildymo įrenginiais, nepalikti be priežiūros besikūrenančių krosnių ir mažamečių vaikų. Primename, kad atodrėkio metu, dėl galimų sniego nuošliaužų ir pavojingai kabančių varveklių, pavojinga vaikščioti arti aukštų pastatų bei palikti prie jų automobilius. Važiavimo sąlygos taip pat bus prastos, keliai slidūs arba užpustyti, tad vairuotojų prašome būti itin atidžius.

Temos: 1 Statistika
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min