Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 22d. 15:57

Dėl jūreivio žūties kaltinti karinio laivo įgulos nariai atsipirko baudomis

KN4U2499
A.Koroliovo nuotr. / KN4U2499

Kauno miesto apygardos teismas antradienį uždarame posėdyje paskelbė nuosprendį laivo „Jotvingis“ vadui Tomui Skurdeniui, bocmanui Ruslanui Kuprijanovui ir laivo elektromechaninės kovinės dalies vadui Žilvinui Šakiui. Teismas pripažino, kad dėl jų kaltės 2008 metais prie Danijos krantų žuvo 22 metų jūrininkas Egidijus Kasperavičius. Jiems skirtos piniginės baudos.

T.Skudenis ir R.Kuprijanovas už tarnybinių pareigų neatlikimą nubausti 50 MGL dydžio (6 tūkst. 500 Lt.) baudomis, Ž.Šakys – 5 tūkst. 200 Lt. bauda už dokumento (laivo žurnalo) įrašo klastojimo.

Tyrėjų žiniomis, Ž.Šakys į registracijos žurnalą įrašė melagingus duomenis apie neva surengtą pirminį darbo saugos instruktažą.

T.Skurdenis ir R.Kuprijanovas teisiami dėl neteisėto įsakymo ir jo vykdymo bei tarnybos pareigų neatlikimo. Oficialaus dokumento klastojimu kaltintas R.Kuprijanovas iš dalies pripažino kaltę.

E.Kasperavičius žuvo 2008-ųjų birželio 18 dieną aprūpinimo laivui „Jotvingis” dalyvaujant tarptautinėse pratybose „Baltops”.

Valant laivo denį iškrito liuko kaištis, ir sunkiasvoris dangtis suknežino jaunuoliui galvą.

Karo policijos tyrėjai nustatė, jog nelaimė įvyko dėl to, kad laive nebuvo laikomasi  privalomų darbo saugos laivuose taisyklių, o atsakingi asmenys netinkamai atliko savo pareigas.

Siaučiant audrai „Jotvingis” atviroje jūroje plaukė atidarytais liukais, nors tai yra draudžiama.

Kauno apygardos teisme byla nagrinėta uždaruose posėdžiuose: teisėjai nusprendė, jog viešas įvykio aplinkybių nagrinėjimas gali atskleisti valstybės karines paslaptis, susijusias su valstybės gynyba.

Iš Panevėžio rajono kilusiam E.Kasperavičiui tarnauti buvo likę vos pusantro mėnesio, tačiau jaunuoliui tarnyba labai patiko ir jis norėjo likti laive.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min