Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 18d. 11:17

Dėl konkursų tinklalapyje „Facebook“ lietuviai ryžtasi apgavystėms

„Facebook“
AFP/„Scanpix“ nuotr. / „Facebook“

Pastaruoju metu socialiniame tinklalapyje „Facebook“ vis dažniau yra organizuojami įvairūs konkursai, kuriuose galima laimėti pačių įvairiausių prizų. Vienų vertė siekia keliasdešimt litų, o kitų – ir penkiaženklę sumą. Dėl pastarųjų sumanūs lietuviai dažnai kaip reikiant papluša, siekdami apgaulės būdu juos laimėti

Prieš kelias dienas su tokia patirtimi susidūrė aviabilietų rezervacijos sistemos „HappyFLY.lt“ atstovai. Savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ įmonės darbuotojai sukūrė specialią aplikaciją ir paskelbė konkursą.

„Sąlygos buvo paprastos: žmogui reikėjo suburti keturių asmenų komandą. Tai padarius, komanda gaudavo specialią internetinę nuorodą, kurią paspaudę kiti „Facebook“ lankytojai galėjo balsuoti. Konkurso prizas buvo keturių dienų kelionė keturiems asmenims į Barseloną, įskaitant lėktuvų bilietus ir viešbutį“, – pasakoja konkursą rengusios įmonės „HappyFLY.lt“ vadovė Regina Makselytė.

Kovoti dėl prizo dalyviai galėjo lygiai mėnesį. Ilgainiui pradėjo ryškėti favoritai, kurie turėjo daugiau taškų nei kitos komandos.

„Tačiau iki konkurso likus kelioms dienoms, sulaukėme vieno iš žaidėjų skambučio, kuris patikino, kad pirmoje vietoje esanti komanda galimai sukčiauja ir apgaulės būdu pelno taškus. Todėl nusprendėme viską detaliai išsiaiškinti“, – sako R. Makselytė.

Pasirodo, anonimo įtarimai buvo pagrįsti. Konkurso rengėjai pastebėjo, kad dalis pirmosios vietos laimėtojų taškų buvo pelnyti pasitelkus programavimo gudrybes.

„Tai nustatėme patikrinę kiekvieno balsavusio tinklalapyje „Facebook“ ID. Tuo tarpu antrosios ir trečiosios vietos laimėtojai nesukčiavo. Todėl buvo nuspręsta pirmą vietą užėmusią komandą diskvalifikuoti iš žaidimo ir prizą skirti antros vietos laimėtojams“, – pasakoja pašnekovė.

Paklausus, ar tai pirmas toks sukčiavimo atvejis įmonės praktikoje, „HappyFLY.lt“ atstovė sako, kad iki šiol jų rengiamuose konkursuose tinklalapyje „Facebook“ žmonės nesistengdavo laimėti prizų apgaulės būdu.

„Ar tokie nemalonūs atvejai nenumuša noro ateityje organizuoti panašius konkursus? Ne, nors prireikia ir nemažai laiko, siekiant skaidrumo. Tačiau norisi padaryti viską, kad būtų teisybė“, – tikina bendrovės vadovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:29
26:48
01:44

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min