Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 1d. 13:45

Dėl kyšininkavimo nuteista buvusi Rokiškio „Sodros“ vadovė Nijolė Anzelma Valickienė suabejojo, ar darė nusikaltimus, ar tik nusižengimus

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai

Korupcijos byloje nuteista buvusi Rokiškio „Sodros“ vadovė Nijolė Anzelma Valickienė Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) liko nesuprasta.

Aukščiausiasis Teismas antradienio popietę paskelbė, kad be išlygų atmeta buvusios Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos („Sodros“) Rokiškio skyriaus direktorės Nijolės Anzelmos Valickienės kasacinį skundą.

61 metų moteriai optimizmo lig šiol netrūko – LAT teisėjų prašė jos baudžiamąją bylą apskritai nutraukti.

15min.lt primena, kad prieš metus, 2012 metų spalį, Panevėžio miesto apylinkės teismo nuosprendžiu N.A.Valickienė buvo pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo, jo organizavimo.

Skunde aukščiausiosios instancijos teisėjams nuteistoji suabejojo, kad jos poelgiai turėjo būti įvertinti Baudžiamojo kodekso nustatyta tvarka. Buvusiai Rokiškio „Sodros“ vadovei labiau būtų tikę, jei nusikalstamos veikos būtų traktuojamos tik kaip jos tarnybiniai drausminiai nusižengimai.

Skundą išnagrinėjusi LAT kolegija, kurią sudaro Aldona Rakauskienė (pirm.), Antanas Klimavičius (pran.) ir Olegas Fedosiukas, atmetė jį be išlygų. Šiandienė Aukščiausiojo Teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

N.A.Valickienė lieka nuteista už tai, kad savo naudai iš vienos individualios įmonės reikalavo ir priėmė du kyšius pažadėdama, kad įmonė laimės viešuosius pirkimus.

Neteisėtai sudarius išskirtines sąlygas, tos įmonės atstovams buvo leista patiems pasirinkti kitas viešajame pirkime dalyvausiančias įmones ir susitarti su jų atstovais, kad jie pateiktų komercinius pasiūlymus didesnėmis įstaigai perkamų baldų kainomis. Tokiu tariamos konkurencijos būdu įmonė tapo skyriaus organizuotų kelių viešųjų pirkimų laimėtoja.

Nuosprendžiu N.A.Valickienei buvo paskirta 150 MGL – 19 tūkstančių 500 litų bauda, nutarta konfiskuoti penkių tūkstančių vieno šimto litų vertės turto ir uždrausta penkerius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Ikiteisminio tyrimo metu N.A.Valickienė buvo suimta ir už grotų praleido 43 paras. Šios šešios savaitės prilygintos 86 MGL – bauda kyšininkei buvo sumažinta daugiau nei perpus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min