TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl kyšininkavimo nuteistas buvęs Panevėžio apskrities VPK viršininko pavaduotojas

Kyšis
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Kyšis
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio miesto apylinkės teismas, ketvirtadienį išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino buvusį Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotoją A.S. kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo.

Kaip rašoma STT pranešime, jam teismas paskyrė 40 MGL dydžio baudą, 19 tūkst. 796, 27 Lt vertės turto konfiskavimą, trejiems metams atėmė teisę dirbti valstybės tarnyboje.

Buvusį Panevėžio apskrities VPK logistikos skyriaus vedėją J.B. teismas pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimo. Jam teismas paskyrė 70 MGL dydžio baudą. Nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Ikiteisminį tyrimą šioje baudžiamojoje byloje atliko Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus ir Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad viešųjų pirkimų konkursai dėl remonto darbų Panevėžio apskrities VPK buvo fiktyvūs, nes viena uždaroji akcinė bendrovė konkursų laimėtoja tapo tik dėl neteisėto susitarimo.

Akcinės bendrovės vadovas turėjo pats surasti kitas Panevėžio apskrities VPK organizuojamuose viešuosiuose konkursuose neva dalyvausiančias įmones ir susitarti su šių įmonių atstovais, kad jie pateiktų komercinius pasiūlymus didesnėmis perkamų darbų atlikimo kainomis. Konkursą laimėjęs uždarosios akcinės bendrovės vadovas turėdavo sumokėti 5 procentus kyšio nuo laimėtų viešųjų pirkimų vertės.

Panevėžio apskrities VPK viršininko pavaduotojui A.S., kuris buvo ir viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas, bendrovės vadovas už neteisėtas paslaugas atsilygino ir pinigais, ir statybinėmis medžiagomis, ir statybų bei remonto darbais A.S. sūnui priklausančioje pirtyje ir A.S. gyvenamajame name.

Uždarosios akcinės bendrovės vadovas buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą su užstatu, kadangi  visiškai pripažino savo kaltę ir gailėjosi padaręs nusikalstamą veiką.

Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min