Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl nacistinio tinklalapio pradėtas ikiteisminis tyrimas (papildyta 14.39 val.)

Tinklalapis „Naujoji Europa“
interneto nuotr. / Tinklalapis „Naujoji Europa“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Generalinė prokuratūra praneša, kad pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vieno tinklalapio lietuvių kalba, kuriame galimai kurstomas antisemitizmas.

interneto nuotr./Titulinis puslapis
interneto nuotr./Titulinis puslapis

Kaip rašoma prokuratūros pranešime, penktadienį Generalinės prokuratūros Specialiųjų tyrimų skyriaus prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo (pagal Baudžiamojo kodekso 170 str. 2 d.) interneto tinklapyje http://nseuropa.org/Lithuanian/Index.htm.

Manoma, kad šiame puslapyje viešai publikuojama galimai antisemitinė kurstomojo pobūdžio informacija lietuvių kalba.

Ikiteisminį tyrimą patikėta atlikti Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnams.

Papildyta 14.39 val.: Lietuvių kalba publikuojamo tinklalapio „Naujoji Europa“ autoriai savo produktą pristato kaip „internetinį laikraštį menui, kultūrai ir politikai“.

interneto nuotr./Adolfo Hitlerio paveikslai
interneto nuotr./Adolfo Hitlerio paveikslai

Tinklalapis skirtas išskirtinai nacizmo filosofijai ir pasaulėžiūrai garsinti. Tinklalapio pradžioje pateikiamos nuorodos į nacistinės Vokietijos veikėjų kalbas. Adolfo Hitlerio, Alfredo Rozenbergo, Ernsto Himlerio ir kitų (tarp jų ir Benito Mussolini) kalbos ar straipsniai, kuriuose liejama neapykanta žydams ir skatinamas jų naikinimas, išversti į lietuvių kalbą.

Žemiau pateikiamos nuorodos į įvairius nacistinėje Vokietijoje klestėjusius menus: muziką, tapybą, kiną ir pan. Šiose tinklalapio skyriuose galima parsisiųsti originalių to meto kūrinių, maršų, filmukų.

Beje, skyrelyje „Trečiojo Reicho menas“ pirmojo nuorodų vietoje puikuojasi užrašas: „Nuostabūs Fiurerio paveikslai.“ Čia galima rasti daugybę A.Hitlerio piešinių, tarp jų yra ir aktų.

Tinklalapio autoriai nėra nurodomi, tačiau jiems galima nusiųsti elektroninį laišką. Palandžiojus giliau aiškėja, kad „Naujoji Europa“ yra tik sudedamoji nacistinę propagandą skleidžiančio tinklalapio nseuropa.org dalis. Be lietuviškos tinklalapio dalies, jis taip pat publikuojamas bulgarų, ispanų, rumunų, vokiečių, prancūzų, vengrų, rusų, anglų, kroatų, flamandų, slovėnų, estų, italų, norvegų, suomių, graikų, latvių, portugalų ir švedų kalbomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min