Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 15d. 17:46

Dėl nužudymo Šiauliuose nuteisti trys vyrai

Šiaulių apygardos teismas
Evelinos Butkutės/15min.lt nuotr. / Šiaulių apygardos teismas

Antradienį Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą ir paskelbė nuosprendį trims šiauliečiams: 1986 metais gimusiam L.K., šešeriais metais už jį vyresniam R.K. ir 1972 metais gimusiam R.T. Visi trys vyrai buvo kaltinami nužudymu, viešosios tvarkos pažeidimu. Teismas šiauliečius pripažino kaltais.

Kaip rašoma Šiaulių apygardos teismo pranešime, nusikaltimas, kurį padarė minėti vyrai, visuomenėje sulaukė didelio atgarsio. Nelaimė įvyko 2007 metų balandžio pabaigoje Šiaulių mieste.

Kaip buvo nustatyta byloje, R.K. ir nukentėjusysis šiaulietis D.P. buvo gerai pažįstami. Vieną dieną jauni vyrai susipyko, konflikto metu nukentėjo L.K.

Keršto vedamas L.K. 2007 metų balandžio 29 dieną pasiėmęs beisbolo lazdą ir pasikvietęs R.K. bei R.T. sėdo į automobilį, ir važinėdamas gatvėmis ėmė ieškoti D.P. Auką jie sutiko Ežero gatvėje, netoli vaikų darželio.

Iš pradžių D.P. buvo pargriautas automobiliu, ant žemės atsidūręs vaikinas buvo spardomas, talžomas beisbolo lazda. D.P. patyrė sunkią galvos traumą.

2008 m. balandžio 25 dieną Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl sunkaus D.P. sužalojimo, viešosios tvarkos pažeidimo. Už šiuos nusikaltimus teismas L.K. skyrė trejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę, už viešosios tvarkos pažeidimą R.K. ir R.T. buvo nuteisti kalėti po pusantrų metų kiekvienas. Sužaloto vaikino artimiesiems iš nuteistųjų buvo priteista daugiau kaip 30 tūkstančių litų turtinė ir neturtinė žalą, o iš L.K. už sužaloto šiauliečio gydymą Valstybinei ligonių kasai buvo priteistą apie 24 tūkstančius litų.

Prokuratūra ir nukentėjusieji nuosprendį apskundė. Lietuvos Apeliacinis teismas, išnagrinėjęs bylą, konstatavo, kad dėl sunkaus kūno sužalojimo kalti yra ir R.K., ir R.T. Teismas paskyrė naujas bausmes: L.K. buvo nuteistas kalėti penkerius su puse metų, R.K. ir R.T. – po šešerius su puse metų laisvės atėmimo kiekvienas.

D.P. iš komos taip ir nepabudo, jaunas vyras praėjusiųjų metų rugpjūčio pradžioje namuose mirė. Paaiškėjus naujoms aplinkybėms Lietuvos Aukščiausiasis Teismas panaikino ankstesnius nuosprendžius. Byla perduota prokuratūrai. L.K., R.K. bei R.T. buvo pareikšti kaltinimai dėl nužudymo, viešosios tvarkos pažeidimo.

Teismas, išnagrinėjęs šią bylą, konstatavo, kad visi trys yra kalti. Už nužudymą ir viešosios tvarkos pažeidimą L.K. nuteistas kalėti 10 metų laisvės atėmimo, R.K. nuteistas kalėti 15 metų laisvės atėmimo, į šią bausmę įskaityta ir dalis paskirtų ir neatliktų bausmių už kitus padarytus nusikaltimus, R.T. nuteistas kalėti 11 metų laisvės atėmimo bausme.

Nuteistieji nukentėjusiesiems turės atlyginti daugiau kaip 100 tūkstančių litų turtinę ir neturtinę žalą, Valstybinei ligonių kasai iš nuteistųjų priteista daugiau kaip 115 tūkstančių litų žala už D.P. gydymo išlaidas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min