Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl pagalbos teroristams Vilniuje teisiamą airį siūloma įkalinti šešiolikai metų

Michaelas Campbellas Vilniaus apygardos teisme
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Michaelas Campbellas Vilniaus apygardos teisme
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dėl pagalbos airių teroristinei organizacijai „Real IRA“ teisiamą airį Michaelą Campbellą penktadienį prokuroras pasiūlė nubausti 16 metų laisvės atėmimo bausme.

Baigiamąją kalbą sakęs Vilniaus apygardos prokuroras Gedgaudas Norkūnas teisme minėjo, kad Airijoje vyko sukarintos grupuotės narių susitikimai, susiję su ginkluotės ir sprogmenų įsigijimu. Buvo aptartos vykimo į Lietuvą detalės.

Pasak prokuroro, teroristinės organizacijos nariai ginkluotės įsigijimui buvo paskyrę 100 tūkst. eurų.

Byloje apklausti liudytojai patvirtino, kad susitikęs su ginklų pardavėjais M.Campbellas klausė, kiek reikia sprogstamosios medžiagos, kad būtų galima susprogdinti policijos, vyriausybinius automobilius. Airiai kalbėjo, kad ginkluotę naudos prieš britų karius.

Prokuroras pabrėžė, jog M.Campbellas ir Brendanas McGuiganas nedalyvaujant kitiems asmenims aptarinėjo galimybę įvykdyti teroro aktą Londone. Tai leidžia kritiškai vertinti kaltinamojo pasiteisinimus, leidžia daryti išvadą, kad ginklus ir sprogmenis jie pirko „Real IRA“ reikmėms.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, M.Campbellas sulaikytas Vilniuje 2008 metų sausį, kai įsigijo didelės sprogstamosios galios sprogmenų, sprogstamųjų medžiagų, didelį kiekį šaunamųjų ginklų: snaiperinį šautuvą, trotilą, granatsvaidžius, detonatorius.

„Real IRA“ yra sukarinta organizacija, kuri skelbia siekianti bendro airių nacionalistų ir respublikonų tikslo – Vieningos Airijos, t.y. Airijos Respublikos ir Jungtinei Karalystei priklausančios Šiaurės Airijos suvienijimo.

Pagal Airijos įstatymus, „Real IRA“ pripažinta neteisėta organizacija, o Europos Taryba pripažino ją su teroro aktais susijusia organizacija.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min