TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl pataisos namuose kilusių neramumų pradėti tarnybiniai patikrinimai ir ikiteisminiai tyrimai

Kalėjimas
AFP/Scanpix nuotr. / Kalėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Po Kybartų ir Marijampolės pataisos namuose praėjusią savaitę kilusių neramumų pradėti tarnybiniai patikrinimai dėl pareigūnų veiksmų ir ikiteisminiai tyrimai dėl kalinamų asmenų veiklos, ketvirtadienį pranešė teisingumo viceministras Gytis Andrulionis.

„Yra pradėti tarnybiniai patikrinimai, kuriais vertinami pareigūnų veiksmai, kaip jie tą (BNS – suvaldė situaciją) padarė. Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl kalinamų asmenų veiksmų, dėl riaušių organizavimo, kurstymo, dėl pasipriešinimo pareigūnams, dėl pareigūno pareigų nevykdymo“, – po susitikimo su Kalėjimų departamento ir įkalinimo įstaigų vadovybe žurnalistams viceministras.

Kaip skelbta žiniasklaidoje, praėjusią savaitę kaliniai užpuolė pareigūnus dvejuose pataisos namuose – Kybartuose ir Marijampolėje. Tuomet Pataisos įstaigų profesinės sąjungos atstovai Kalėjimų departamentą apkaltino vangiai reaguojant į kalinių išpuolius.

Tačiau teisingumo viceministro teigimu, Teisingumo ministerija dėl pačių pareigūnų veiksmų ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

„Yra tam tikri tarnybinių pareigų neatlikimo požymiai“, – teigė G.Andrulionis.

Pasak viceministro, ekspertų išvados rodo, jog „įvykiai buvo mažesnės apimties“ negu pranešė profesinė sąjunga.

„Pavyzdžiui, buvo nušviesta, kad kelios dešimtys nuteistųjų buvo neblaivūs, tuo metu po oficialaus patikrinimo buvo nustatyta, kad neblaivus buvo tik vienas. Konstatuota ir paviešinta, jog buvo 5 pareigūnų sumušimai, teismo ekspertai konstatavo, kad sumuštas tik vienas“, – tvirtino G.Andrulionis.

Kalėjimų departamento direktoriaus Sauliaus Vitkūno duomenimis, nuo nuteistųjų nukentėjusiam pareigūnui išrašytas nedarbingumo pažymėjimas.

„Pirminiais duomenimis, kiek informavo įstaigos vadovas, ir pasiremdamas teismo ekspertizės dokumentais, iš penkių neva nukentėjusių prižiūrėtojų yra vienas, kuriam išrašytas nedarbingumo pažymėjimas (...) buvo mėlynė po akim, smulkiau nežinau“, – teigė S.Vitkūnas.

Po incidentų pataisos įstaigų profesinės sąjungos atstovai tvirtino, jog po neramumų iš karto turėjo būti įvestos specialiosios pajėgos, kurios užtikrintų tvarką, tačiau Kalėjimų departamento direktoriaus teigimu situacija buvo kontroliuojama.

„Kiekvienas viešojo saugumo tarnybos iškvietimas į vietą jau rodo nevaldomą situaciją, su kuria negali susitvarkyti įstaigos pareigūnai. Tačiau šiuo atveju situacija buvo visiškai kontroliuojama“, – sakė S.Vitkūnas.

Jo teigimu, dalis pataisos namuose kalinčių asmenų jau sulaukė bausmių.

„Turime 24 atvejus, kai buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. Kai kuriais atvejais jau paskelbti ir nuosprendžiai – tai yra ir materialinės žalos atlyginimai, ir vienam apie 10 tūkst. litų buvo. Kiti gauna dar padidintą bausmę – iki pusantrų metų. Tai teismo kompetencijoj“, – pasakojo Kalėjimų departamento vadovas.

Pasak jo, į incidentą su pareigūnais įsivėlė maždaug 20–30 nuteistųjų Kybartų pataisos namuose, Marijampolėje iš 26 nuteistųjų būrio „aktyviai dalyvavo 2“.

S.Vitkūno teigimu, pataisos įstaigose kilusių neramumų priežastys „daugmaž aiškios“, tačiau komentuojamos bus atlikus tyrimus.

Pataisos įstaigų profesinės sąjungos teigimu, kalinių išpuolių prieš pareigūnus daugėja. Šiemet pradėti 24 ikiteisminiai tyrimai dėl pareigūnų užpuolimo ar sužalojimo.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min