Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugsėjo 4d. 12:51

Dėl per kratą pareigūnų suniokoto kalinio turto Šiauliuose niekas pasiaiškinti nesiruošia

Šiaulių tardymo izoliatorius
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Šiaulių tardymo izoliatorius

Kodėl kratos metu buvo niokojamas nuteistųjų asmeninis turtas, Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija atsakymo nepateikė, praneša Seimo kontrolierių įstaiga.

Tačiau Seimo kontrolierius Augustinas Normantas susirūpino ne tik dėl pareigūnų perteklinių veiksmų, bet ir dėl administracijos reakcijos į nuteistųjų prašymus padėti išsiaiškinti dėl kratos metu sugadinto turto: po atliktos kratos į nuteistųjų beldimą į administracijos duris taip ir nebuvo atliepta.

Nuteistasis Seimo kontrolieriui detaliau nurodė, kad po atliktos kratos grįžus į kamerą ir pradėjus rinkti išmėtytus daiktus, pastebėjo, kad suplėšytas jo lagamino pamušalas. Nuteistasis nedelsiant bandė prisikviesti pareigūnus, tačiau į jo beldimą į duris niekas nereagavo. Parašius skundą administracijai, ši atsakyme nurodė, kad skundas nebus tiriamas, nes pasibaigus kratai, nuteistasis jokių pretenzijų dėl kratos metu sugadintų daiktų nepareiškė.

Seimo kontrolierius prašė pareigūnų informuoti, kaip buvo tiriamos skunde nurodytos aplinkybės dėl galimo lagamino sugadinimo, tačiau paaiškėjo, kad skunde nurodytos aplinkybės tiriamos nebuvo. Paprašius pateikti dokumentų kopijas, kur būtų užfiksuota, kad nuteistasis po kratos atlikimo jokių pretenzijų dėl sugadintų daiktų ar kitų aplinkybių nereiškė, tokia informacija Seimo kontrolieriui taip pat nebuvo pateikta.

„Viena iš pagrindinių suėmimo vykdymo režimo užtikrinimo priemonių yra teisės ir suėmimo vykdymo režimo pažeidimų prevencija ir tokių pažeidimų atskleidimas. Todėl Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija privalėjo imtis visų įmanomų priemonių, kad būtų ištirtos suimtojo skunde nurodytos aplinkybės dėl jo lagamino galimo sugadinimo, tačiau tai nebuvo padaryta“, – atkreipė dėmesį Seimo kontrolierius Augustinas Normantas.

Nors Šiaulių tardymo izoliatoriaus administracija teigė, kad nuteistasis jokių pretenzijų dėl kratos metu sugadintų daiktų nepareiškė, tačiau tą pačią dieną buvo užregistruotas jo skundas, todėl kyla pagrįstų abejonių dėl tokio administracijos teiginio pagrįstumo. Seimo kontrolierius įkalinimo įstaigos direktoriui rekomendavo imtis priemonių, kad ateityje nuteistųjų skundai būtų tiriami atidžiai, o teikiami atsakymai būtų išsamūs bei pagrįsti teisės aktų normomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:38
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min