Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl per mažo darbo užmokesčio UAB „Lelija“ įmonės direktorei skirta bauda

Piniginė
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Piniginė
Šaltinis: 15min
0
A A

2011 m. kovo 21 d. Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme išnagrinėta administracinio teisės pažeidimo byla, kurioje UAB „Lelija“ generalinė direktorė G. Z. buvo traukiama administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 414 str. 2 d. (Darbo užmokesčio apskaičiavimo ir mokėjimo tvarkos pažeidimas).

G. Z. surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas už tai, kad ji, būdama UAB „Lelija“ generaline direktore, neužtikrino, kad UAB „Lelija“ visoms dirbančioms siuvėjoms ir lygintojams būtų mokamas darbo užmokestis, ne mažesnis už Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007-12-17 nutarimu Nr. 1368 „Dėl minimaliojo darbo užmokesčio didinimo“ nustatytą minimalų valandinį atlygį. UAB „Lelija“ padaliniuose Rokiškio siuvimo įmonėje bei Kupiškio siuvimo įmonėje dirbančioms siuvėjoms ir lygintojams yra taikoma vienetinė darbo apmokėjimo sistema, vienos valandos vienetinis įkainis – 5,40 Lt (jis nustatytas šių padalinių kolektyvinėse sutartyse). 2010 m. rugsėjo ir spalio mėnesiais daliai siuvėjų ir lygintojų buvo paskaičiuotas ir sumokėtas darbo užmokestis, mažesnis negu 4,85 Lt už valandą.

Tokiais veiksmais G. Z., būdama darbdave ir atsakinga už darbo užmokesčio mokėjimo tvarkos teisingumą visoje jos vadovaujamoje įmonėje, pažeidė LR Darbo kodekso nuostatas ir padarė ATPK numatytą pažeidimą.

Skirdamas nuobaudą teismas atsižvelgė į pažeidimo padarymo aplinkybes, pažeidėjo asmenybę (neteista, dirba), nustatytą atsakomybę lengvinančią aplinkybę (ji 65 metų amžiaus), kitas teisiškai reikšmingas aplinkybes.

Teismas nutarė G. Z. paskirti įstatymo, numatančio atsakomybę už padarytą pažeidimą, sankcijos vidurkį atitinkančią nuobaudą, t.y. 7 500 Lt baudą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min