Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 29d. 19:47

Prienuose nusižudžiusio dešimtoko tėvai bijo dėl jį gynusių bendramokslių

Rimvydo mama
TV3 nuotr. / Rimvydo mama

Šios savaitės drama sukrėtė ne vienus tėvus, kurie į mokyklas, rodos, ramiai išleidžia vaikus ir taip pat ramiai sutinka juos po dienos darbų. Danutė ir Gediminas Purviniai apie jų sūnų persekiojančias nelaimes sužinojo per vėlai – tik po to, kai bendraklasių smurto ir patyčių neištvėręs 17–metis Rimvydas pasirinko savižudybę.

TV3 pranešime spaudai teigiama, kad jaunėlį sūnų tik ką palaidoję tėvai negali susitaikyti su skausmu, tačiau dabar labiausiai trokšta išsiaiškinti, kodėl apie šią tragišką situaciją, privertusią Rimvydą savo noru išeiti iš gyvenimo, jiems nieks nepapasakojo.

TV3 pokalbių laida „Be grimo“ šį pirmadienį 19.40 val. kalbės itin jautria šių dienų tema – „Smurtas mokyklose“.

„Kas kaltas dėl to, kad vaikai yra skriaudžiami? Negi pedagogai to nemato? Kodėl vaikų savižudybių dėl bendraklasių patyčių ir smurto vis daugėja?“ – klaus TV3 laidos vedėjos Nomeda Marčėnaitė ir Daiva Tamošiūnaitė–Budrė.

„Lietuvio toks būdas – nuolatos jausti kaltę. Galbūt kažko nepastebėjau, gal kažką pražiūrėjau. Tačiau neskubėkime daryti išvadų – interpretacijos ir nuomonės šiuo atveju tikrai netinkamos“, – sunerimusi pedagogė.

„Be grimo“ laidos kūrėjai šį rytą nuvykę į Prienus kalbėjosi ne tik su vaikino tėvais, teta, bet ir mokyklos direktore Irena Vincekiene.

„Lietuvio toks būdas – nuolatos jausti kaltę. Galbūt kažko nepastebėjau, gal kažką pražiūrėjau. Tačiau neskubėkime daryti išvadų – interpretacijos ir nuomonės šiuo atveju tikrai netinkamos“, – sunerimusi pedagogė.

„Apie nesklandumus ir patyčias mes sužinojome tik per sūnaus laidotuves. Pirmas įtarimas, kad kažkas negerai, mums kilo tuomet, kai auklėtoja paklausė, ar gali dalyvauti ceremonijoje, ir gavusi teigiamą atsakymą lengviau atsikvepė, nes tikėjosi, kad jai nebus atleista“, – pasakoja D. ir G. Purviniai, skaudžios istorijos detales sužinoję per vėlai.

Pasirodo, paskutinis įvykis, kurio neištvėrė Rimvydas, buvo konfliktas dėl mokykloje nulaužto radiatoriaus. Skriaudikai ne tik norėjo visą kaltę suversti uždaro būdo Rimvydui, bet ir priversti jį sumokėti. Telefonas skambėjo net jaunuoliui jau gulint karste...

„Mergaitės, kurios liudijo žurnalistams, dabar taip pat sulaukia grasinimų. Mes šiuo metu labiausiai pergyvenam dėl jų“, – norintys išvengti panašios tragedijos pasakoja nukentėjusio septyniolikmečio tėvai.

Rimvydo teta atvirai kalba ir apie savo dukrą, kuri paauglystėje taip pat mokykloje sulaukė bendramokslių žiaurių patyčių.

„Man auklėtoja atėjo ir pasakė, kad mano dukrai mokykloje blogai, ir ką mes geriausiai galime padaryti, tai pakeisti mokyklą“, – apie mokytojų perpėjimus pasakoja Regina Masaitienė.

Kodėl nieks apie įvykius Prienų „Revuonos“ mokykloje neįspėjo Rimvydo tėvų – lieka mįslė artimiesiems. „Be grimo“ laidai tėvai atvirai ir nuoširdžiai pasakos apie nelaimę ir tikėsis sužinoti visą tiesą.

„Norėtume pasiūlyti jiems atsidurti Rimvydo vietoje“, – ašarų nesulaikys dėl netekties sielvartaujantys tėvai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min