Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl sekmadienį praūžusios audros be elektros liko tūkstančiai vartotojų

Potvynis po audros Kaune, Baltų pr.
15min.lt skaitytojo J.Stanišausko nuotr. / Potvynis po audros Kaune, Baltų pr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad praėjusį savaitgalį Lietuvoje kilo 103 gaisrai, per juos žmonių aukų buvo išvengta. Tačiau ir be jų, šalies ugniagesiams teko likviduoti 110 kitų incidentų, iš kurių daugiausia jiems rūpesčių pridarė sekmadienį daugelyje šalies vietų siautusi audra ir ją lydėjęs smarkus vėjas bei perkūnija.

Stiprus vėjas vakar vertė medžius, plėšė stogus, traukė elektros laidus. Ypač jis siautėjo šiaurės rytinėje šalies dalyje. Remiantis Rytų skirstomųjų tinklų informacija, čia pirmadienio rytą be elektros energijos buvo likę 5460 vartotojų. Daugiausia jų buvo įregistruota Švenčionių rajone – 1530, Utenos rajone – 780, Vilniaus rajone – 670 vartotojų. Vakarų Lietuvoje, RST duomenimis, be elektros energijos buvo likę 1500 vartotojų.

Užfiksuotas ir vienas tragiškas atvejis. Sekmadienį apie 17.15 val. viena Pasvalio rajono Vaškų kaimo gyventoja pranešė policijos budėtojui, jog prie namo rado gulintį negyvą 34 metų vyrą. Policija išsiaiškino, kad audra prie namo išrovė medį ir nutraukė elektros įtampos laidą. Vyriškis plikomis rankomis, nenaudodamas jokių apsaugos priemonių, kėlė nuo žemės nutrauktą šį laidą ir buvo nutrenktas.

Per praėjusią parą gelbėtojai 48 kartus vyko šalinti išvirtusių medžių, kurie buvo nuvirtę ant elektros laidų, važiuojamosios kelio dalies ir gyventojų statinių.

Štai Panevėžyje, Viktorinės gatvėje, dėl stipraus vėjo nulūžusi medžio šaka nukrito ant individualaus namo stogo, sulaužė šiferinę dangą bei stogo konstrukcijas ir sudaužė elektros skydinę.

Stogą sulaužė ir ant pašto pastato užgriuvęs medis Pakruojo rajono Ūdekų kaime. Medis taip pat nutraukė elektros laidus.

Pasvalio rajono Joniškėlio seniūnijoje Girelės miške dvi vėjo nulaužtos eglės užvirto ant važiuojančio lengvojo automobilio kelyje Šiauliai–Pasvalys. Viena jų prispaudė lengvąjį automobilį VW Passat. Laimė, žmonės nenukentėjo, o medis aplamdė tik mašiną.

Stipri liūtis sekmadienį užtvindė ir ne vieną žemiau esantį pastatą. Prienų ir Kauno gelbėtojai du kartus vyko pumpuoti vandens iš gyvenamųjų namų.

Audrą lydėjo ir perkūnija. Nuo žaibo iškrovos sekmadienį kilo septyni gaisrai. Du kartus žaibas trenkė į gyvenamuosius namus, keturis – į ūkinius pastatus ir vieną kartą į pušį.

Ugniagesiai sekmadienį gelbėjo ir jaunų žmonių būrį, kurie Elektrėnų mariose buvo atvykę į  Didžiąją salą. Čia stovyklavo 22 Kauno kolegijos surengto tarptautinio projekto dalyviai. Prasidėjus stipriam lietui ir dideliam bangavimui kilo pavojus ir stovyklautojams. Todėl buvo nutarta juos evakuoti. Atvykę  gelbėtojai su gelbėjimo valtimis perkėlė stovyklautojus į krantą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Statistika
Parašykite atsiliepimą apie 15min