Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dėl turtų nužudyto verslininko Dariaus Vaisėtos sugyventinė apibūdino teisiamą merginą: „Ji yra kalė!“

Monika Elenbergaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Monika Elenbergaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Teisme tęsiama vilniečio D.Vaisėtos žmogžudystės byla. Ketvirtadienį posėdis vyko itin emocingai. Teismui liudijusi verslininko sugyventinė Viktorija Šmigelskaitė negailėjo karčių žodžių buvusiai savo konkurentei Monikai Elenbergaitei, kaltinamai prisidėjus prie žmogžudystės organizavimo.

Kaip žinoma, milijonierius bendrovės LUX PRO vadovas D.Vaisėta buvo žiauriai nužudytas 2009 metų birželį. Bylos duomenimis, D.Vaisėtą suviliojusi jo įmonės darbuotoja Elenbergaitė pasiūlė jam naktį važiuoti į mišką prie Nemenčinės, kur jo tykojo žudikai. Kraupi šios dramos detalė – po kelių savaičių žudikai atkasė miške paslėptą kūną, nes prisiminė, jog nenuėmė nuo aukos brangaus papuošalo.

Šio ketvirtadienio posėdyje liudijo D.Vaisėtos tuometinė sugyventinė 25 metų V.Šmigelskaitė.

„Ji yra kalė!“, – teisme apie kaltinamąją M.Elenbergaitę pareiškė ir už šį posakį iškart atsiprašė liudytoja.

V.Šmigelskaitė buvusią savo konkurentę pavadino vilku eriuko kailyje. „2008 metų vasarą ji pradėjo pas mus dirbti kaip telemarketingo administratorė. Ji atrodė rami, tyli, draugiška“, – prisiminė V.Šmigelskaitė.

Jos teigimu, Monikos tikrasis veidas išryškėjo dėl apkalbų už akių. Taip pat mergina, anot V.Šmigelskaitės, ieškojo naudos iš merginų, su kuriomis susidraugavo – skolindavosi pinigų.

„Netrukus ji priartėjo ir prie Dariaus Vaisėtos. Prasidėjo jų santykiai“, – teismui pasakojo nužudytojo verslininko sugyventinė.

V.Šmigelskaitė prisiminė epizodą, kaip likus maždaug savaitei iki D.Vaisėtos nužudymo susipyko ir su Monika, ir su tuometiniu mylimuoju. Viktorija įtūžo, kai vėlokai grįžusi į kompanijos biurą aptiko ten M.Elenbergaitę, nors prieš tai jau buvo įspėjusi varžovę nerėžti sparno apie jos sugyventinį. „Aš turėjau įtarimų, kad kažkas vyksta“, – V.Šmigelskaitė tikino, jog moteriška nuojauta kuždėjo jai apie Dariaus ir Monikos intymų ryšį.

Bylą kuruojantis prokuroras, priminęs V.Šmigelskaitei, jog „mergaitę pavadinote kale“, paprašė be emocijų pamėginti pagrįsti tokią jos nuomonę.

„Kaip jūs pavadintumėte žmogų, kuris gyvena atseit su mylimu žmogumi, o miega su kitais vyrais, nes siekia jų naudos? Aišku, kad kalė!“, – pareiškė jauna moteris.

„Iš kur žinote, kad ji miegojo?“ – teiravosi prokuratūros atstovas.

„Mes suaugę žmonės!“ – atšovė V.Šmigelskaitė ir minėjo, kad M.Elenbergaitė lankydavosi D.Vaisėtos namuose, tačiau kažkodėl tik tada, kai sugyventinės ten nebūdavo.

Liudytoja taip pat neslėpė, kad mylimasis bandydavo raminti ją artimai nesantykiaujantis su sekretore Monika, sakydamas: „Pažiūrėk, kokia jinai baisi! Pažiūrėk, koks pas ją tarpas tarp dantų!“

Vieną klausimą liudytojai uždavė ir kaltinamosios M.Elenbergaitės advokatas. „O kaip apibūdintumėte vyrą, kuris gyvena su moterimi, o miega su kitomis?“ – V.Šmigelskaitės pasiteiravo gynėjas. „Aš galėčiau apibūdinti „silpnavalis“, – atsakė mylimojo D.Vaisėtos neištikimybę patyrusi jauna moteris.

Kaip žinoma, šioje byloje prieš teismą stojo šeši kaltinamieji: Mantas Adomavičius, Romanas Mironiukas, M.Elenbergaitė, Laurynas Drūteika, Dovydas Našlėnas, Lukas Blinovas. Pastarieji du susiję tik su tais bylos epizodais, kuriuose kalbama apie verslininko D.Vaisėtos būsto vagystę.

Šie 19–23 metų jaunuoliai taip pat kaltinami prievartavę turtą, plėšę, pagrobę didelės vertės turtą, sukčiavę, neteisėtai disponavę šaunamuoju ginklu ir šaudmenimis, pagrobę svetimą asmens tapatybės kortelę, neteisėtai disponavę elektroninėmis mokėjimo priemonėmis ir naudodamiesi jomis apgaule įgiję svetimą turtą. 

Keturiasdešimtmetis vilnietis bendrovės LUX PRO vadovas D.Vaisėta dingo dar 2009-ųjų birželio 10-ąją, o liepos 14-ąją jo kūnas rastas apleistų fermų teritorijoje, esančioje netoli Nemenčinės.

Didžiausia bausmė, už padarytus nusikaltimus laukianti kaltinamųjų, – laisvės atėmimas iki dvidešimties metų arba įkalinimas iki gyvos galvos.

Ketvirtadienį teisme, be sugyventinės, apklausti dar keli liudytojai. Tačiau daugybė asmenų, kuriuos nutarta šiame procese išklausyti, šiandien teisme nepasirodė. Nutarta tris iš jų iš į kitą posėdį kovo 31 dieną atvesdinti, kiti bus gražiuoju kviečiami dar sykį.

Taip pat teismas pritarė kaltinamojo M.Adomėno prašymui iškviesti į teismą du psichiatrijos specialistus. Teisininkas sieks įrodyti, kad jo ginamasis jei ir yra pakaltinamas, tai tik iš dalies.

Ketvirtadienį teismas suderino iš viso 4 būsimųjų posėdžių datas iki pat birželio 8-osios. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min