Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Demaskuota gauja, tiekusi narkotikus į Vilniaus ir Pravieniškių pataisos namus

Išaiškinta gauja, tiekusi narkotikus Vilniaus ir Pravieniškių pataisos namų kaliniams
Vilniaus aps. VPK nuotr. / Išaiškinta gauja, tiekusi narkotikus Vilniaus ir Pravieniškių pataisos namų kaliniams
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrių kaltinamajam aktui surašyti perduota 18 tomų baudžiamoji byla dėl asmenų grupės, platinusios narkotines ir psichotropines medžiagas Vilniaus mieste, Vilniaus ir Pravieniškių pataisos namuose, taip pat dėl vagystės, neteisėto disponavimo šaunamuoju ginklu, šaudmenimis, fizinio asmens dokumentu.

Tyrimas pradėtas po to, kai 2013 m. birželio 20 d. Vilniaus pataisos namų pareigūnai, tikrindami vienam nuteistajam perduodamus daiktus, aptiko paslėptą paketą su šviesios spalvos milteliais, kaip įtariama, narkotine medžiaga.

Apie šį įvykį buvo pranešta policijai – Vilniaus miesto trečiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto narkotinių ir psichotropinių medžiagų platinimo. Glaudžiai bendradarbiaujant su Kalėjimų departamento, Vilniaus ir Pravieniškių pataisos namų vidaus tyrimų padaliniais, buvo nustatytas įtariamųjų ratas, jų vaidmenys, vykdant nusikalstamas veikas, ir pats veikimo mechanizmas, praneša Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas.

Pareigūnai nustatė, kad narkotinių medžiagų užsakovai – laisvės atėmimo bausmes Vilniaus ir Pravieniškių pataisos namuose atliekantys asmenys, o narkotinių/psichotropinių medžiagų jiems tiekėjai  – Vilniaus miesto gyventojai.

Narkotinės/psichotropinės medžiagos buvo perduodamos sumaniai paslėptos nuteistiesiems skirtuose daiktuose. Pareigūnams pavyko išsiaiškinti, kad vieno nuteistojo motina, vykdama ilgalaikiam pasimatymui, ruošėsi įnešti į pataisos namų teritoriją psichotropines medžiagas, jas paslėpus kūno ertmėse. Kriminalistai nustatė šios nusikalstamos veikos organizatorius, padėjėjus, kitus bendrininkus.

2013 m. rugpjūčio mėn. pabaigoje Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus pareigūnai užfiksavo narkotinių medžiagų „užsakymo“ faktą – per slaptą operaciją užfiksavo narkotinių medžiagų perdavimą ir dar tą patį vakarą Vilniaus geležinkelio stoties prieigose sulaikė „kurjerį“.

Vieno nuteistojo motina, vykdama ilgalaikiam pasimatymui, ruošėsi įnešti į pataisos namų teritoriją psichotropines medžiagas, jas paslėpusi kūno ertmėse.

Asmens kratos metu pas jį buvo surasta apie 30 g šviesios spalvos miltelių, kurių sudėtyje buvo psichotropinė medžiaga metamfetaminas. Paaiškėjo, kad kurjeris turėjo tinkamai supakuoti šias medžiagas ir kitą rytą perduoti moteriai, vykstančiai į ilgalaikį pasimatymą su vienu nuteistuoju. Sulaikytas kurjeris Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu buvo suimtas.

2013 m. rugsėjo mėn. kriminalistai, tęsdami tyrimą, gavo informacijos apie dar vieną planuojamą narkotinių medžiagų platinimo atvejį. Naujininkų mikrorajone sulaikymo operacijos metu buvo sulaikyti du narkotinių medžiagų pirkėjai ir du platintojai, pas juos rasta ir paimta apie 100 g miltelių su psichotropine medžiaga – metamfetaminu. Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimu abu narkotinių medžiagų platintojai buvo suimti, vienas jų teisiamas už dalyvavimą „Lapinų“ nusikalstamo susivienijimo veikloje.

Tyrimo metu buvo nustatyti ir užfiksuoti ir kiti narkotinių medžiagų platinimo atvejai. Atliktų kratų metu viename Naujosios Vilnios namų rasta ir paimta apie 83 g narkotinės medžiagos su psichotropine medžiaga metamfetaminu, įtariamasis platintojas bandė slėptis, tačiau po kelių dienų buvo sulaikytas ir suimtas.

Pareigūnai, bendradarbiaudami su Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų vidaus tyrimų padaliniais, Vilniaus pataisos namuose ir Pravieniškių pataisos namuose – atvirojoje kolonijoje atliko kratas, jų metu rado ir paėmė nuteistiesiems draudžiamų daiktų, narkotinių ir psichotropinių medžiagų bei kitų tyrimui reikšmingų daiktų.

Įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis pareikšti 7 asmenims, 5 jų teismo laukia suimti. Šio ikiteisminio tyrimo metu buvo taikomos plataus masto procesinės prievartos priemonės, atlikta daugybę kratų, kitų procesinių tyrimo veiksmų, kurių metu buvo atskleisti ir kiti nusikaltimai – antspaudo, spaudo ar dokumento pagrobimas arba pagrobtojo panaudojimas, neteisėtas disponavimas šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, vagystė.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis numatyta laisvės atėmimo bausmė nuo dviejų iki aštuonerių metų. Tyrimą organizavo ir kontroliavo Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros prokuroras. 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min