Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Demaskuota kanapes auginusi ir platinusi grupuotė

Kanapės.
Klaipėdos ONTB nuotr. / Kanapės.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl grupės asmenų, kurie augino ir Klaipėdos mieste platino kanapes ir jų dalis.

Teisėsaugininkai demaskavo visą 16-20 metų amžiaus grupuotę, prieš teismą stos 9 asmenys: penki, įtariama, narkotines medžiagas platinę kaltininkai ir keturi asmenys kaltinami įsigiję kanapes ir jų dalis vartojimui. Pas kaltininkus rasta ir paimta apie 400 g kanapių ir jų dalių. Klaipėdos r., sodų bendrijoje, vieno įtariamojo gyvenamojoje vietoje, ONTB pareigūnai aptiko apdegusius kanapių krūmus. Įtariama, kad taip vieno įtariamojo tėvas, sužinojęs apie sūnaus sulaikymą, pabandė sunaikinti įkalčius.

Jauniausias įtariamasis platino kvaišalus būdamas 16 metų amžiaus. Kaltininkai neteisti, nedirba, penki mokosi profesinėse, du – aukštosiose mokyklose. Šiuo metu vienas kaltininkas suimtas, kitiems paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės. Dar vienas nusikalstamos veikos organizatorius, 1990 metais gimęs A.K. nuo teisėsaugos pasislėpė. Byla jo atžvilgiu išskirta į atskirą tyrimą, kaltininkui paskelbta paieška ir išduotas Europos arešto orderis. Šiuo metu A.K. yra sulaikytas Anglijoje ir bus perduotas Lietuvos Respublikai.

Kaltininkams inkriminuojama 20 nusikalstamų veikų, taip pat ir vaiko įtraukimas į nusikalstamą veiką, disponavimas netikrais pinigais, šaudmenimis, svetimais dokumentais, neteisėtas disponavimas narkotinėmis medžiagomis ir jų platinimas nepilnamečiams. Įtariama, kad keturi kaltininkai iš anksto susitarė platinti kanapes ir jų dalis bei vykdė nusikalstamą veiką pasidalinę vaidmenimis. Įtariamieji ne tik perparduodavo didesniais kiekiais įgytas narkotines medžiagas, bet ir patys augino kanapes.


Atskleidžiant šį nusikaltimą su teisėsauga glaudžiai bendradarbiavo gyventojai ir Klaipėdos mokymo įstaigų darbuotojai. Be to, pratęsus minėtą tyrimą, nustatytas dar vienas asmuo, savarankiškai auginęs kanapes, jas platinęs bei tiekęs grupuotės nariams. Ši byla jau pasiekė teismą – 1968 metais gimęs Skuodo rajono gyventojas D. P. ir jo motina kaltinami auginę didelį kiekį kanapių.

Kaltininkams už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatomas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų. Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiams numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 12 metų.
 

VIDEO: Klaipėdoje prieš teismą stos narkotikų prekeivių grupė
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min