TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dembaviškę Eveliną kraupiai nužudę J.Jakubaitis ir D.Antanaitis kalės iki gyvos galvos

Juliaus Jakubaičio teismas
Tomo Markelevičiaus nuotr / Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis teisme slėpė veidus
Šaltinis: 15min
0
A A

Kraupiu merginos nužudymu sudeginant ją gyvą automobilio bagažinėje kaltinami panevėžiečiai Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis keliauja už grotų. Panevėžio apygardos teismas juos nusprendė įkalinti iki gyvos galvos.

Teismas žudikams skyrė pačią griežčiausią baismę. Julius Jakubaitis ir Deividas Antanaitis pripažinti kaltais dėl to, kad praėjusių metų rugsėjo 21-ą dieną įsodino nepilnametę merginą į „Volkswagen Passat“, vėliau ją išžagino ir galiausiai sudegino gyvą automobilio bagažinėje.

Kaltinamieji savo kaltę neigė ir tvirtino, kad automobilis neva buvo apgadintas per avariją ir vėliau užsidegė pats. Teismas tokiomis kalbomis nepatikėjo ir žudikams skyrė pačią griežčiausią bausmę.

Per visą tą laikotarpį buvo skirta apie 20 įvairių tyrimų ir ekspertizių

„Ikiteisminis tyrimas buvo pakankamai sudėtingas. Patys nusikaltimo įvykdymo būdai, automobilio sudeginimas lėmė tai, kad per visą tą laikotarpį buvo skirta apie 20 įvairių tyrimų ir ekspertizių. Pavyko nustatyti faktines aplinkybes, duomenis, kurie pagrindė įtariamiesiems pateiktus kaltinimus. Galiausiai J.Jakubaitis bei D.Antanaitis pripažinti kaltais“, – sakė bylą tyręs prokuroras Donatas Skrebiškis.

Nužudytos Evelinos artimiesiems žudikai taip pat turės atlyginti moralinę žalą. Teismo priteistos sumos svyruoja nuo 50 tūkstančių iki 200 tūkstančių.

VIDEO: J.Jakubaitis ir D.Antanaitis Panevėžio apygardos teisme

Kraupų nusikaltimą padarė apsvaigę

1980-aisiais metais gimęs J.Jakubaitis ir vienuolika metų jaunesnis D.Antanaitis buvo pažįstami ir nusikaltimo dieną planavo susitikti. 

Pareigūnai išsiaiškino, kad įtariamieji kraupaus nužudymo metu buvo apsvaigę ir nuo alkoholio, ir nuo narkotinių medžiagų – amfetamino. Vyrai važinėjosi po miestą, girtavo Panevėžio baruose ir J.Jakubaičio namuose, parduotuvėse pirko alkoholinius gėrimus.

Nusikaltėliai auką pačiupo autobusų stotelėje, Aukštaičių gatvėje, apie šeštą valandą ryte. Jie merginą iš pradžių prievarta įsodino į automobilio saloną, vėliau beveik dvi valandas vežiojosi po Panevėžio rajoną, Dembavos apylinkes, mišką, kur ir buvo rastas automobilis.

Mergina iš pradžių patyrė seksualinę prievartą, o vėliau nusikaltėliai uždarė ją bagažinėje ir sudegino. Ekspertai nustatė, kad mergina liepsnose žuvo dar gyva.

Abu įtariamieji buvo sulaikyti netoli nusikaltimo vietos. Vienas ties Velžio gyvenviete, kitas – dar arčiau Panevėžio. Atstumas tarp įtariamųjų buvo nežymus. Jie iš įvyko vietos spruko pėsčiomis.

Bagažinėje uždaryta mergina šaukėsi pagalbos, du ar tris kartus skambino Bendruoju pagalbos telefonu 112, bet specialistams nepavyko nustatyti merginos buvimo vietos

Abu kaltinamieji viso tyrimo metu savo kaltę neigė ir neprisipažino. Už viešosios tvarkos pažeidimą ir nesunkų sveikatos sutrikdymą praeityje teistas J.Jakubaitis ir šešis kartus už vagystes teistas D.Antanaitis neneigia vieno – tą rytą jie buvo susitikę su nužudyta nepilnamete ir kartu su ja važinėjo po Panevėžio rajono apylinkes.

Ikiteisminio tyrimo metu abiem įtariamiesiems buvo skirtos psichiatrinės ekspertizės. Jas atlikus paaiškėjo, kad abu vyrai yra pakaltinami ir nusikaltimo metu galėjo suvokti savo veiksmus.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min