Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dembaviškės išžaginimo ir nužudymo bylos nagrinėjimo laukiantis Julius Jakubaitis išvengė teismo dėl vagystės – jį tiria psichiatrai

Įtariamasis Julius J. Panevėžio teisme
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Įtariamasis Julius Jakubaitis Panevėžio teisme
Šaltinis: BNS
0
A A

Kol įtariamajam Dembavos byloje tebeatliekama psichiatrinė ekspertizė, nenagrinėjama ir kita Juliaus Jakubaičio byla.

Panevėžio miesto apylinkės teismui trečiadienį nepavyko pradėti panevėžiečio Juliaus Jakubaičio, kaltinamo žmonos sveikatos sutrikdymu ir baro apvogimu baudžiamąją bylą. J.Jakubaitis taip pat yra vienas įtariamųjų dėl pernai rudenį šalį sukrėtusio 17-metės dembaviškės išžaginimo ir nužudymo.

„Teismo posėdis neįvyko, nes paaiškėjo, kad kaltinamasis yra Utenos ekspertinėje įstaigoje“, – BNS sakė teismo atstovė spaudai Diana Armonienė.

Kaip skelbta, J.Jakubaičiui ir dar vienam įtariamajam merginos nužudymo byloje yra paskirta psichiatrinė ekspertizė. Jis kol kas nėra atlikta.

Kaltinamajam nedalyvaujant, teismas jo bylos nagrinėti negali. Šioje byloje nukentėjusiomis pripažinta kaltinamojo sutuoktinė ir alaus baro savininkė buvo atvykusios į bylą.

Prieš aštuonerius metus alaus baro kasą su pinigais pagrobusį panevėžietį pareigūnams išdavė palikti rankų pirštų atspaudai, kurie patikrinus Kriminalistinių tyrimų centro daktiloskopinių duomenų registre, sutapo su J.Jakubaičio duomenimis.

Nusikaltimų nuosavybei ir žmogaus sveikatai baudžiamosios bylos duomenimis, 2005 metų rudenį panevėžietis, pro langą įsibrovęs į alaus barą, pagrobė 500 litų vertės kasos aparatą su pusantro šimto litų ir išsinešė bare rastus 30 pakelių cigarečių. Šis asmuo taip pat kaltinamas pernai rugsėjo 12 dieną sumušęs sutuoktinę bei nesunkiai sutrikdęs jos sveikatą.

Nusikaltimo tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Broniaus Šiaudinio teigimu, prieš aštuonerius metus alaus baro kasą su pinigais pagrobusį panevėžietį pareigūnams išdavė palikti rankų pirštų atspaudai, kurie patikrinus Kriminalistinių tyrimų centro daktiloskopinių duomenų registre, sutapo su J.Jakubaičio anketiniais duomenimis.

Šis panevėžietis taip pat įtariamas su kitu bendrininku įvykdęs labai sunkius nusikaltimus – pernai rugsėjo 21 dieną išžaginęs nepilnametę ir ją sudeginęs automobilyje netoli Panevėžio Dembavos gyvenvietės. Prokuroro prašymu pernai gruodžio 17 dieną jiems buvo dar trim mėnesiams pratęstas kardomasis suėmimas, jiems taip pat skirta psichiatrinė ekspertizė.

Pastarajam ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Donatas Skrebiškis šiems žiauriems nusikaltimams ištirti yra skyręs ne vieną ekspertizę – laukiama teismo medicinos ir kitų specialistų išvadų.

Ikiteisminius tyrimus šiose bylose atlieka Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Baudžiamasis kodeksas už vagystę su įsibrovimu į patalpą numato laisvės atėmimo bausmę iki šešerių metų, už nesunkų artimo šeimos nario sveikatos sutrikdymą – iki penkerių metų, už nepilnamečio asmens išprievartavimą ir nužudymą – laisvės atėmimas iki 20 metų arba iki gyvos galvos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min