TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Detektyvas Panevėžio teisme: įtariamieji septyniolikamečio biržiečio nužudymu atvesdinti slapta

Dainius Miliukas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dainius Miliukas
Šaltinis: 15min
0
A A

Į Panevėžio miesto apylinkės teismą trečiadienį po pietų atvesdintas nepilnamečio Biržuose nužudymu įtariamas Dainius Miliukas duoda parodymus ikiteisminio tyrimo teisėjui.

Iš pradžių teigta, kad D.Miliukas į teismą bus atvežtas 15 val. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad nepilnamečio nužudymu įtariamas vyras jau senokai teisme.

15 val. konvojus atvežė kitą šaudynių Biržuose dalyvį, įtariamojo žudiko draugės tėvą, Zenoną Šoblinską.

Į posėdžių salę įžengus teisėjui Česlovui Kulikauskui, durys buvo užvertos. Šiek tiek pravėrus posėdžių salės duris matyti, kaip stikliniame aptvare sėdintis D.Miliukas slepiasi po megztinio gobtuvu. Jis itin atidžiai saugomas nuo žiniasklaidos.

Priemonės naudojamos tam, kad liudytojo parodymai būtų girdimi posėdžių salėje, bet nepilnametis nematytų savo skriaudiko ir duodamas parodymus jaustųsi saugus.

Įtariamieji buvo atvežti į teismą, nes vyko incidente dalyvavusio penkiolikamečio apklausa. Ji vyko ne tik posėdžių salėje, bet ir vieninteliame Panevėžyje esančiame nepilnamečių apklausos kambaryje, todėl apklausa – visiškai slapta. Apklausos kambaryje parodymus davė liudytojas - įvykyje dalyvavęs penkiolikametis.

Nepilnamečių apklausos kambarys sujungtas telekomunikacijų ryšiu su posėdžių sale. Tokios priemonės naudojamos tam, kad liudytojo parodymai būtų girdimi posėdžių salėje, bet nepilnametis nematytų savo skriaudiko ir duodamas parodymus jaustųsi saugus.

Pareigūnai žiniasklaidą bei visuomenę už nosies vedžiojo ir antradienį. Prokurorai oficialiai paskelbė, kad dėl D.Miliuko suėmimo į teismą bus kreiptasi tik trečiadienio vakare, o vėliau pranešta, kad jis suimtas jau antradienį.

Portalas 15min.lt skelbė, kad antradienį Panevėžio miesto apylinkės teismas leido suimti Biržų žmogžudystės bylos įtariamuosius. Vilnietį D.Miliuką (gim. 1976 m.), kaip įtariama, ginklu savaitgalį Biržuose mirtinai sužalojusį septyniolikmetį jaunuolį, teismas leido suimti trims mėnesiams. Įtariamojo žudiko draugės tėvas Z.Šoblinskas (gim. 1965 m.) irgi paliktas už grotų penkiolikai parų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantys Panevėžio apygardos Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, tirdami šį ne tik vietos bendruomenę sukrėtusį nusikaltimą, bendradarbiauja su tyrimo veiksmus atliekančiais Panevėžio vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro pareigūnais.

Šeštadienį prieš vidurnaktį Biržuose, Maironio gatvėje, iš pravažiuojančio automobilio BMW vyras, įtariama, iš pistoleto „Makarov“, šaudė į du nepilnamečius praeivius. Prie dviejų moksleivių – penkiolikamečio ir septyniolikamečio – automobiliu privažiavę vyrai pareikalavo jų gultis ant žemės, o niekuo dėtiems praeiviams nepaklusus ėmė šaudyti.

Septyniolikametis buvo nužudytas, jaunesniam paaugliui pavyko pasprukti. Nužudyto vaikino kūną jo motina ankstų sekmadienio rytą rado po Vilniaus g. 40A namo balkonu.

Policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl nužudymo. Tą patį rytą buvo sulaikytas vienas įtariamasis – biržietis Z.Šoblinskas.

Antrasis įtariamasis, D.Miliukas, pirmadienio vakarą pats pasidavė sostinės policininkams. Jis neva suprato, kad slapstytis – beprasmiška.

D.Miliukas gyvena sostinės Žirmūnų rajone. Į policiją vyras atėjo „tvarkingai“, pagal savo gyvenamąją vietą. Vilnietis įžengė į Vilniaus miesto 1-ąjį policijos komisariatą ir prisistatė budėtojams ieškomu įtariamuoju. Jis pareiškė padaręs nusikaltimą Biržuose.

Tą patį pirmadienio vakarą D.Miliukas išvežtas į areštinę Panevėžyje.

Policijos duomenimis, D.Miliukas anksčiau neteistas, tik prieš keliolika metų jam buvo taikytas tuomet veikęs Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatymas. Vyriškis tuo metu buvo siejamas su viena Biržų nusikalstama grupuote.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Nužudymas Biržai

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min