TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didžiąją narkomafijos bylą stabdo vienos kaltinamosios nėštumas

Teismo salėje
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Teismo salėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Vilniaus apygardos teismas toliau vargsta su didžiąja baudžiamąja byla, kurioje kaltinimai dėl kvaišalų yra pateikti beveik trims dešimtims asmenų.

Pasinėrusi į kūniškus malonumus pastojo viena, tačiau įklimpo visi 27. Tokia situacija susiklostė teisminiame procese, kuris bent kol kas negali būti tęsiamas dėl vienos kaltinamosios nėštumo.

Tiesa, teismas deda pastangas, kad būsima motinystė netrukdytų Jelenai Serebrianskajai atsakyti už savo veiksmus – pirmadienio rytą specialia nutartimi vilnietei paskirtas suėmimas.

Kai moteris bus rasta, pagal nutarties sąlygas per 48 val. ji privalo būti pristatyta teismui, kuris spręs dėl galutinio jai skirtos griežčiausios kardomosios priemonės termino.

Kaip žinoma, didžioji galimai narkotikus platinusio ir apsiginklavusio susivienijimo baudžiamoji byla Vilniaus apygardos teisme narpliojama jau praėjusios žiemos (žr. susijusius straipsnius).

Praėjusią vasarą prokurorams pagaliau pavyko perskaityti kaltinamąjį aktą, tačiau lig šiol teismo procesas yra beveik nepasistūmėjęs. Viskas, kas padaryta – apklausti vos du kaltinamieji.

„Artimiausius metus čia nieko gero nebus“, – pirmadienį teisme nelinksmai juokavo šioje byloje dirbantys advokatai.

Praėjusią žiemą, pavasarį ir vasarą šioje sunkiasvorėje byloje bandyta surengti daugybę posėdžių, tačiau daugelis jų neįvyko. Teismas dirbti galėdavo tik tuomet, kai į salę savanoriškai atvykdavo visi iki vieno advokatai bei kaltinamieji (daugeliui kurių skirtos tik švelnios kardomosios priemonės).

Neatvykusieji teisindavosi įvairiais negalavimais, greitąją pagalbą šioje byloje yra tekę kviesti net į teismą.

Praėjusį posėdį be pateisinamos priežasties buvo praleidę du kaltinamieji. Todėl šiandien teisėjai vieną vaikiną kamantinėjo, kur jis buvo. Anot teisiamojo, tą rytą, kai 9 val. turėjo prasidėti posėdis, 8.30 val. jis skubiai kreipėsi į Naujininkų polikliniką. „Temperatūra virš 39 pakilo“, – aiškinosi vaikinas.

Teisėjai stebėjosi, kodėl ligonis neatnešė jiems jokios medikų pažymos apie ligą. „Jums suteikė pagalbą, išrašė vaistų?“ – kamantinėjo jie.

„Ne, net nepriėmė!“ – pareiškė kaltinamasis.

Vis dėlto teismas nutarė raštu kreiptis į Naujininkų polikliniką klausdamas, ar šis kaltinamasis tą rytą kreipėsi į medikus pagalbus ir ar apskritai yra registruotas toje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Kai pirmadienį tapo aišku, jog neatvykus J.Serebrianskajai bylos nagrinėjimą teks atidėti, teisėjai mėgino išsiaiškinti, kokios galimybės sulaukti šios kaltinamosios ateityje.

Kolegijos vadovas Arūnas Kisielius pagarsino iš medikų gautą pažymą, kad vilnietė į ligoninę buvo pristatyta dėl apalpimo, jai nustatytas 36 savaičių nėštumas ir priklausomybė nuo narkotikų.Nėščioji nelinkusi bendrauti nei su teisėjai, nei su medikai: ligoninėje atsisakiusi apžiūros, necenzūriniais žodžiais iškoneveikė personalą ir savavališkai pasišalino.

„Nėštumo metu pas gydytojus nesilankė, vartojo metamfetaminą“, – dar rugpjūčio 21 dieną yra konstatavę medikai.

Rugsėjo 8 dieną jai buvo atlikti tyrimai, nustatyta, kad moteris jaučia vaisiaus judesį. „Atsisakiusi nuo apžiūros, necenzūriniais žodžiais iškoneveikė personalą ir savavališkai pasišalino“, – rašoma apie J.Serebrianskają.

„Nors ir yra nėščia, šiandien dalyvauti posėdyje jai yra privaloma“, – pirmadienį teisme pareiškė bylą kuruojantis prokuroras ir paprašė skirti kaltinamajai griežčiausią kardomąją priemonę – suėmimą. Tai papiktino nėščiosios interesams atstovaujančią advokatę: „Prokuroras nesilaukia, todėl jam turbūt sunku suprasti ją kaip moterį.“

Anot gynėjos, nėštumas galimai paveikė jos psichiką.

„Nors neturiu ryšio su ja, mano ginamoji laukiasi ir šiandien nedalyvauja dėl sveikatos būklės“, – tikino teisininkė.

Tačiau teismas, atsižvelgęs į prokuratūros, o ne gynybos poziciją, žadėjo pasidomėti, ar Lukiškių kalėjime yra sąlygos besilaukiančioms kaltinamosioms „auginti vaikus.“

Teisėjai teiravosi ir kitų teisiamųjų nuomonės dėl proceso eigos. „Mes esame suinteresuoti, kad kuo greičiau byla būtų išspręsta“, – tikino vienas iš suimtų kaltinamųjų, prašęs tęsti procesą nelaukiant, kol nėščioji teiksis atvykti.

Kitas posėdis šioje byloje numatytas rugsėjo 22 dieną.

15 min.lt primena, kad šiam Vilniaus apygardos teismui yra perduota beveik analogiška narkotikų byla („Lapinų“ gaujos su 33 kaltinamaisiais), kuri dar net neatversta, tačiau posėdžiai suplanuoti nuo spalio iki pat kitų metų Joninių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min