Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 29d. 12:31

Dieną prieš šūvius į pareigūnus – pranašiški L.Pernavo žodžiai: „Neperšaunamos liemenės yra būtinos“

Linas Pernavas
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Linas Pernavas

Penktadienį Lietuvą sukrėtė tragedija – Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime, ginkluotas vyras nušovė policininką, o dar vieną pareigūnę sužeidė į koją. Dieną prieš šiuos įvykius savo feisbuko paskyroje buvęs policijos generalinis komisaras dalijosi mintimis, kurios šiandien atrodo pranašiškos – dėvėti neperšaunamą liemenę pareigūnams būtina visada.

„Vakar su kolegomis britų policininkais diskutavome apie policininkų fizinį-kovinį parengimą, aprūpinimą specialiosiomis priemonėmis ir ypač apie būtinybę dėvėti neperšaunamas liemenes“, – feisbuke rašė policijos atašė Jungtinėje Karalystėje L.Pernavas.

Anot jo, po diskusijos visi priėjo prie bendros išvados, kad neperšaunamos liemenės yra būtinos.

„Nesvarbu, kad jas dėvėti nėra patogu: jos varžo judesius, su jomis karšta ar kad policininkams ginklu priešinamasi ne kasdien, rašė jis. – Tačiau niekas niekada nežino, kada kažkas pasipriešins, kada pabandys panaudoti kažkokį ginklą prieš policininką.“

„Štai tokią mačetę vakar vienas iš mano kalbintų policininkų surado ir paėmė Londone pas vieną iš grupės įtartinų paauglių“, – skelbė jis.

Šūviai į pareigūną

Penktadienio rytą gautas pranešimas apie padegtą namą ir ginkluotą vyrą.

1968 m. gimęs Stasys Brasas atvykusius policininkus pasitiko šūviais. 40-metis Mažeikių rajono policijos komisariato pareigūnas buvo nušautas, dar viena pareigūnė pašauta į koją, jos gyvybei pavojus negresia.

S.Brasas po šūvių paspruko į mišką. Jis iki šiol nerastas. Įvestas specialus planas, į įvykio vietą išsiųstos gausios Telšių, Klaipėdos ir Šiaulių apskr. pareigūnų pajėgos, policijos antiteroristinių operacijų rinktinės ARAS pareigūnai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

26:29
01:19
00:31

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min