Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 9d. 14:02

Dieveniškėse rastas sprogmuo ant kojų sukėlė visas specialiąsias tarnybas

Dieveniškėse rastas sprogmuo
VSAT nuotr. / Dieveniškėse rastas sprogmuo

Dieveniškių miestelyje sprogmenį aptikęs vyras apie tai pranešė pasieniečiams. Paaiškėjo, kad karo laikų palikimas aplinkiniams kėlė realią grėsmę.

Kaip informuoja Valstybės sienos apsaugos tarnyba, sekmadienį vakare į VSAT Vilniaus rinktinės Dieveniškių užkardos pasieniečius kreipėsi 50 metų Vilniaus gyventojas. Jis pranešė, kad žvejodamas Dieveniškių miestelyje Gaujos upės pakrantėje augančioje žolėje aptiko daiktą, panašų į sprogmenį.

Į nurodytą vietą skubiai nuvykę VSAT pareigūnai tuoj pat ėmėsi tokiose situacijose įprastų veiksmų – saugiu nuo radinio atstumo organizavo vietovės apsaugą, evakavo žmones iš netoliese esančios sodybos.

Apie įtartiną daiktą tuoj pat buvo pranešta Šalčininkų rajono policijai bei išminuotojams.

Netrukus nustatyta, kad žvejo radinys yra 156 milimetrų kalibro kovinis sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

Atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, kad pažeistas sviedinio sprogdiklis, o pats radinys kelia realią grėsmę aplinkiniams.

Nuolat su Dieveniškių miestelio gyventojais bendraujantis pasieniečiai įtaria, kad pavojingas radinys Gaujos upės pakrantėje atsirado neseniai. Spėjama, jog jį mėgino ardyti senienų ieškotojai, o vėliau tiesiog atgabeno ir numetė paupyje. Nuo karo laikų užsilikęs sprogmuo rastas žolėje, o ne žemėje, kur dažniausiai aptinkami tokie daiktai.

Paaiškėjus, kad radinys kelia realią grėsmę aplinkiniams, nuspręsta sviedinį sprogdinti netoliese esančiame smėlio karjere. Į pagalbą taip pat buvo pasitelkti ir Dieveniškių ugniagesiai.

Pirmadienį po vidurnakčio rastąjį sviedinį sėkmingai sunaikino išminuotojai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min