Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 8d. 13:04

Kėdainių rajone dingusio Igno Rubinsko paieška: nuo savanorių būrių iki ekstrasensų

Ignas Rubinskas
Kauno VPK nuotr. / Ignas Rubinskas

Dingusiojo Dotnuvos seniūnijos (Kėdainių r.) Ąžuolaičių kaimo gyventojo 24-erių metų Igno Rubinsko paieškos tęsiamos – penktadienį į orą buvo pakeltas pasieniečių sraigtasparnis. Daugiau nei savaitę dingusio vyro artimieji prašė visuomenės pagalbos – Dotnuvoje rinkosi savanorių būriai. O artimieji griebėsi bent menkiausio šiaudo ir kreipėsi į būrėjus, ir į ekstrasensus. Tiesa, kol kas visos žmonių pastangos lieka bevaisės.

Ieškojo iš oro

Penktadienį į orą pakeltas pasieniečių sraigtasparnis.

Buvo žvalgomi laukai ir miškai aplink Dotnuvos miestelį, Aušros, Valučių, Ąžuolaičių kaimus. Ugniagesiai gelbėtojai, narai, kinologai, kruopščiai išžvalgę Dotnuvėlės upę ir jos pakrantes, jokių jaunuolio pėdsakų neaptiko. Buvo išžvalgyta daugiau kaip 3 kilometrus upės ir jos pakrantės. Deja, nesėkmingos paieškos buvo ir iš oro.

Rinkosi savanoriai

Daugiau nei savaitę jokių žinių apie dingusį I.Rubinską neturintys artimieji savaitgalį prašė visuomenės pagalbos ir kvietė jungtis prie savanorių pajėgų.

Artimieji kvietė ieškoti „mažos mergaitės tėčio, vyro, sūnaus, brolio“. Į artimųjų prašymą atsiliepė kelios dešimtys kraštiečių. Savanoriai nuo pat ankstyvo ryto rinkosi į Dotnuvos miestelį, prie tilto per Dotnuvėlės upę. Ieškota ir upėje, ir karjeruose, ir net atokiose vietose – prie karjero, prie Kruosto, pamiškėse, laukymėse.

Naujienų nėra

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai teigia, kad jokių naujienų nėra, vykdomi aktyvūs jaunuolio paieškos veiksmai, atliekamas ikiteisminis tyrimas.

Ikiteisminiam tyrimui dėl I.Rubinsko dingimo vadovaujantis Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokuroras Arvydas Bernotavičius taip pat nebuvo kalbus: „Tyrimas tęsiamas.“

Kreipėsi į ekstrasensus

Nebežinodami ko griebtis artimieji griebėsi net menkiausio šiaudo ir kreipėsi į būrėjus ir ekstrasensus.

Vieni jų nurodė, jog vyras vis dar yra gyvas, tačiau jo jėgos blėsta. Kiti, kad jis uždarytas ir laikomas kažkokiose atokiose patalpose, apleistame name. Dar kiti teigė, kad jaunuolis jau yra miręs, kad jis buvo uždusintas. Artimieji patikrino visas būrėjų ir ekstrasensų nurodytas galimas vyro buvimo vietas, tačiau nieko nepešė, vyras taip ir nebuvo rastas.

Artimieji kreipėsi net į žinomiausią ir garsiausią Ukrainos ekstrasensą, laidos „Ekstrasensų mūšis“ finalistą Maksimą Gordejevą, tačiau buvo gautas atsakymas, jog žymusis ekstrasensas Lietuvoje bus tik kovo pradžioje. Tiesa, padėti neatsisakė, įvardijo paslaugų kainas. Pusvalandis šio ekstrasenso darbo artimiesiems atsieitų nei daug, nei mažai – 200 eurų.

Išvyko į užsienį

Įtarimų, kad šie jauni vyrai kažkaip prisidėjo prie Igno dingimo – nėra. Nors jie nesulaukė jokių įtarimų, tačiau kaime sklando įvairių kalbų, gandų.

Paskutiniai lemtingąjį vakarą I.Rubinską matę draugai išvyko į užsienį. „Rinkos aikštės“ duomenimis, vyrai ten dirba.

Nors kai kurie artimieji piktinosi, esą kaip galima išleisti paskutinius asmenis mačiusius Igną, tačiau vaikinai išvažiavo su policijos pareigūnų žinia. Įtarimų, kad šie jauni vyrai kažkaip prisidėjo prie Igno dingimo – nėra. Nors jie nesulaukė jokių įtarimų, tačiau kaime sklando įvairių kalbų, gandų.

Patys vaikinai teigia, kad tokios kalbos juos skaudina, mat yra visiškai nepagrįstos.

Dingo po vakaronės

Priminsime, kad jaunas vyras dingo gruodžio 29-ąją, kuomet viešėdamas pas bičiulius Dotnuvoje išėjo namo ir negrįžo. Kitą dieną sunerimę vaikino artimieji kreipėsi pagalbos į pareigūnus.

Ant kojų buvo sukeltos policijos pajėgos, buvo iškviestas kinologas su šunimi. Kinologų šuo atsekė, jog Ignas iš draugo namų išėjo ir ėjo tilto link, ten jo pėdsakai dingo. Tuomet kilo įtarimų, jog galbūt vyriškis įkrito į Dotnuvėlės upę, kuri šiuo metu yra stipriai patvinusi. Tačiau įtarimai nepasitvirtino, vaikino kūnas nebuvo rastas.

Kauno VPK nuotr./Ignas Rubinskas
Kauno VPK nuotr./Ignas Rubinskas

Ignas kartu su dar dviem bičiuliais susitiko gerai praleisti laiką, pasilinksminti, užsikūrė pirtį. Neslepiama, jog buvo vartojami ir alkoholiniai gėrimai. Namo šeimininkui nuėjus miegoti, pirtyje liko tik du vaikinai. Manoma, kad Ignas apsirengė svetimais rūbais ir išėjo. Jaunas vyras pirtyje paliko ir telefoną, ir kitus savo daiktus.

Asmenis, mačiusius ar ką nors žinančius apie Igno Rubinsko buvimo vietą, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK telefonu (8 37) 30 34 50 arba skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

rinkosaikste.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min