Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 17d. 19:05

Dingusio lietuvių orlaivio pėdsakų neaptikta – gelbėtojai nutraukė paiešką

„Šakiai“ grįžo į Klaipėdą po nesėkmingų paieškų.
Giedriaus Skiezgilo nuotr. / „Šakiai“ grįžo į Klaipėdą po nesėkmingų paieškų.

Skaudžiausios prognozės, kad šeštadienio pavakare virš Baltijos jūros dingusio orlaivio „An-2“ dviejų pilotų įgulos gyvos aptikti nepavys, atrodo, pildosi. Nepaisant Lietuvos ir kaimyninių šalių tarnybų susitelkimo, lėktuvo nepavyksta aptikti.

Jau maždaug parą vykstantys paieškos darbai neduoda jokių rezultatų. Tačiau gelbėtojų desantas nusprendė nebetęsti paieškos darbų.

„Lietuviams talkinęs ir savo atsakomybės ribose esančius vandenis Baltijos jūroje apžiūrėjęs Latvijos sraigtasparnis jau baigė darbą. Netrukus darbą nutrauks ir Lietuvos karinių oro pajėgų lėktuvas L-410. Nebėra prasmės ko nors ieškoti. Per tiek laiko mes jūroje neradome nieko panašaus į nuskendusio lėktuvo pėdsakus“, – pasakojo Karinių jūrų pajėgų atstovas kapitonas leitenantas Antanas Brencius. 

A.Brenciaus teigimu, sutemus paieškos darbus jūroje nutraukė ir Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo laivas „Šakiai“ bei  vadovavimo bei aprūpinimo laivas „Jotvingis“. 

Lėktuvas „An-2“ su dviem įgulos nariais  – Adolfu Mačiuliu ir Alvydu Selmistraičiu – virš Baltijos jūros dingo šeštadienio pavakare. Miškų purškimui, laukų tręšimui ir kitokiems žemės ūkio darbams skirtas orlaivis į Lietuvą skrido iš remonto vietos Švedijoje. Dviejų patyrusių pilotų įgula orlaivį turėjo pristatyti į Klaipėdos rajono aerodromą. Tačiau kiek po 16 val. ryšys su pilotai nutrūko. Ieškoti dingusio orlaivio kilo Švedijos ir Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparniai.

Antrąją paieškos dieną į gelbėjimo operaciją įsijungė ir  Latvijos jūrų gelbėjimo koordinavimo centro sraigtasparnis „Mi-17“. Paieškos gelbėjimo rajoną  šukavo Karinių jūrų pajėgų gelbėjimo laivas „Šakiai“ ir  vadovavimo bei aprūpinimo laivas „Jotvingis“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min