Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dingusio žvejo prie Šventosios nerado ir kariškių sraigtasparnis

Žvejų gelbėjimo operacijoje dalyvavęs KOP sraigtasparnis
Lietuvos KJP nuotr. / Sraigtasparnis
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienio vakarą prie pasieniečiai ir kariškiai puolė ieškoti Šventojoje į jūrą valtimi išplaukusio ir sugrįžti negalėjusio žvejo. Valties ieškojo ir kariškių sraigtasparnis, tačiau pastangos buvo bergždžios. Penktadienio rytą skenduolio kūnas aptiktas Šventosios uoste.

Ketvirtadienio 17.10 val. Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) gavo informaciją, kad  jūroje apie 200 m. į pietūs nuo Šventosios uostelio įplaukų rasta tuščia į jūrą išplaukusio LR piliečio valtis. Pilietis prieš išplaukiant į jūrą registravosi VSAT Pakrančių apsaugos rinktinėje ir pranešė kad į jūrą plaukia vienas. 

Reaguojant į pranešimą ir po nesėkmingų bandymų susisiekti su dingusiuoju asmeniu telefonu, koordinavimo centras pradėjo žmogaus paieškos operaciją. 

17.30 val. dingusio žmogaus paieškai iš Nemirsetos posto buvo išsiustas Karinių oro pajėgų (KOP) paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis. VSAT apžvalgė vietovę apie Šventosios molą iš jūros pusės, bei periodiškai žvalgė jūros pakrantę. Buvo susisiekta su pro šalį plaukiančiu laivu ir paprašyta eiti lėta eiga, bei vykdyti jūros stebėjimą.

19.08 val. KOP paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis dėl matomumo sąlygų baigė žmogaus paieškos operaciją išžvalgęs nuo jūros teritoriją nuo valstybinės sienos su Latvija iki Palangos miesto.

Nepaisant vykdytų paieškos darbų, dingęs žmogus nebuvo rastas.

Penktadienį 11.23 val. Šventosios uoste, 10 m nuo kranto, aptiktas skenduolio kūnas.

Budi visą parą

Jūrų gelbėjimo kordinavimo centras yra 24 valandas per parą budintis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų padalinys kurio užduotys yra organizuoti, koordinuoti ir vadovauti žmonių paieškos ir gelbėjimo darbams paieškos ir gelbėjimo rajone, bei organizuoti, koordinuoti ir vadovauti naftos, kenksmingų medžiagų išsiliejimų ir kitų teršimo incidentų likvidavimo darbams jūros rajone. Centras budi 24 valandas per parą, ir yra pasiruošęs suteikti pagalbą nelaimės ištiktiesiems. 

Gavęs pranešimą apie įvykį, Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.

Lietuvos atsakomybei priskirtas Paieškos ir gelbėjimo darbų rajonas Baltijos jūroje ribojasi su kaimyninių valstybių - Latvijos, Rusijos (Kaliningrado srit.) ir Švedijos paieškos ir gelbėjimo darbų rajonų ribomis. Tolimiausias šio rajono taškas nuo Klaipėdos uosto vartų į Vakarus nutolęs 107 jūrmylės (198 km).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min