Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Direktorės globa kyšininkavusiam pavaldiniui nepadėjo

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos apeliacinis teismas paskelbė, kad palieka galioti Panevėžio apygardos teismo nuosprendį, kuriuo Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktoriaus pavaduotojas A.G. buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo.

Kaip rašoma Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešime, A.G. trejiems metams atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje ir viešosiose įstaigose darbą, susijusį su vadovavimu pavaldiems darbuotojams ir disponavimu materialinėmis vertybėmis, paskirta 5 tūkst. litų bauda ir 10 tūkst. litų vertės turto konfiskavimas.

Baudžiamojoje byloje dėl nusikalstamų A.G. veikų ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnai. Jie nustatė, kad viešųjų pirkimų konkursas dėl Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui priklausančių Juodupės ambulatorijos patalpų remonto buvo fiktyvus. Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorės pavaduotojas ir viešųjų pirkimų komisijos pirmininkas A.G. išprovokavo vienos uždarosios akcinės bendrovės vadovą duoti 10 tūkst. litų kyšį. A.G. bendrovės direktoriui leido suprasti, kad kitaip jo vadovaujama bendrovė nelaimės viešųjų pirkimų konkurso dėl Juodupės ambulatorijos remonto.

Vėliau, suklastojus dokumentus, uždaroji akcinė bendrovė buvo pripažinta viešojo pirkimo dėl Juodupės ambulatorijos patalpų remonto darbų laimėtoja. Bendrovei gavus pinigus už remontą, Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorės pavaduotojui, viešųjų pirkimų komisijos pirmininkui A.G. buvo perduotas ir reikalautas kyšis.

Šį ikiteisminį tyrimą organizavo ir kontroliavo bei baudžiamosios bylos nagrinėjimo metu valstybinį kaltinimą palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė, kol vyko ikiteisminis tyrimas ir baudžiamosios bylos nagrinėjimas teismuose, siekė išsaugoti savo pavaduotojui A.G. darbo vietą net bylinėdamasi su Rokiškio rajono savivaldybe, kuri, remdamasi Rokiškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu, 2010 m. liepos 16 d. buvo nustačiusi naują poliklinikos pareigybių sąrašą – vietoj direktoriaus pavaduotojo pareigybės bendriesiems reikalams buvo nustatyta direktoriaus pavaduotojo gydymui pareigybė.

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė su tokiu pa¬reigybių pakeitimu nesutiko ir savivaldybę padavė į teismą, kad netektų atleisti pavaduotojo A.G., turinčio techninį išsilavinimą, todėl negalinčio dirbti direktorės pavaduotoju gydymui. Rokiškio rajono apylinkės teismas direktorės ieškinį atmetė, bet ji teismo sprendimą dar apskundė Panevėžio apygardos teismui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min