TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dramatiška gelbėjimo operacija Kuršių mariose: vienas žvejys išgelbėtas, antras mirė medikų automobilyje, o trečio narai jau nebeieško

Žūklautojai ant Kuršių marių
Skaitytojo Ramūno nuotr. / Žūklautojai ant Kuršių marių
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienio rytą gautas pranešimas apie tris į ledinį Kuršių marių vandenį įkritusius žvejus. Du ištraukti ir perduoti medikams, vienas neatgavęs sąmonės mirė medikų automobilyje. Trečiojo ieškojo narai, tačiau dėl srovės po vandeniu nuspręsta nutraukti paiešką.

7 val. 37 min Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) iš Bendrojo pagalbos centro 112 gavo pranešimą, kad mariose apie kilometrą nuo kranto iš Kairių poligono pusės žvejodamas ant ledo į vandenį įlūžo žmogus.

Reaguojant į pranešimą į įvykio vietą buvo išsiųsta VRM Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesių gelbėtojų komanda, taip pat JGKC, koordinuojant Nemirsetoje, skrydžiui į įvykio vietą buvo pradėtas rengti Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo sraigtasparnis Mi-8. 

Po 8 val. iš įvykio vietos buvo gautas patikslintas pranešimas, kad į vandenį įlūžo iš viso trys žvejai.

Vieną jų iš properšos ištraukė pagalbos riksmus tamsoje išgirdę kiti žvejai. Kitą ištraukė gelbėtojai.

Buvo pastebėta vandenyje plūduriuojanti kuprinė, o pačiupus už jos paaiškėjo, kad ten žmogus.

Ištrauktas vyras jau buvo be sąmonės, keliant į greitosios pagalbos automobilį vyras mirė.

Trečiasis asmuo kol kas nerastas, dingusiojo paieškai Priešgaisrinė gelbėjimo valdyba ketina panaudoti narus. Budintis sraigtasparnis Nemirsetoje iš operacijos buvo atšauktas. 

Išgyvenęs vyras atsisakė būti nugabentas į ligoninę, paprašė medikų išleisti jį prie namų.

Sekmadienį taip pat buvo gauta informacijos apie tris į vandenį įkritusius žvejus. Tačiau jiems pagalbos neprireikė – visus tris ištraukė greta žvejoję vyrai.

Pranešama, kad dabar Kuršių marių ledo storis ties Vente siekia 23 cm, ties Nida – 21 cm. Tačiau ten, kur yra šiltų srovių, marios neužšąla.

Po vandeniu išžvalgius žmogaus skendimo vietą, skenduolis nebuvo surastas, 12 val. dėl didelės srovės narų darbai po vandeniu buvo baigti. Į ledą įlūžusių žmonių gelbėjimo ir paieškos operacija buvo baigta.  

Lietuvos Kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC) įspėja gyventojus, kad šiuo metu ant Kuršių marių ledo yra daug pavojingų properšų, todėl esant ant ledo reikia imtis ypatingų atsargumo priemonių. Ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, reikia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir tiksliai pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote).

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min