TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

​Dramatiškas vyro išgelbėjimas Jonavos rajone: naktį iš duobės miške negalėjęs išsiropšti nelaimėlis pastebėtas iš sraigtasparnio

Duobė, į kurią įkrito vyriškis
VSAT ir policijos nuotr. / Duobė, į kurią įkrito vyriškis
Šaltinis: 15min
0
A A

Naktį į duobę miške įkrito vyras. Paskambinęs gelbėtojams jis pasakė nežinantis, kur yra, tačiau pats išsiropšti negalintis. Paklydėlis buvo išgelbėtas, pastebėjus jį iš pasieniečių sraigtasparnio su specialia įranga.

Pirmadienio naktį iš pasieniečių sraigtasparnio Jonavos rajono miške surastas vyras, kuris pasiklydo, įkrito į duobę ir nebegalėjo iš jos išlipti.

Sekmadienį apie 22 val. 45 min. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Jonavos rajono policijos komisariate buvo gautas Bendrojo pagalbos centro pranešimas. Telefonu į pareigūnus pagalbos kreipėsi 66-erių Jonavos rajono gyventojas. Jis sakėsi ėjęs Jonavos rajono mišku nuo Gaižiūnų link Kiseliškių kaimo. Vyras papasakojo tamsoje pasiklydęs, miške įkritęs į duobę ir negalįs iš jos išlipti.

Kaip vėliau paaiškėjo, duobė buvo apie 2 metrų gylio ir apie puspenkto metro pločio.

Nelaimėlis tiksliai negalėjo pasakyti savo buvimo vietos. Ryšys su juo netrukus dingo.

Gavę apytiksles koordinates, policijos pareigūnai pradėjo paiešką Būdų miško rajone.

Tuoj po vidurnakčio numanomą įvykio vietą pradėjo tikrinti policija su šunimis. Dar po valandos policijos pareigūnams su vyru pavyko susisiekti telefonu ir informuoti, kad vyksta jo paieška. Policininkai taip pat kreipėsi į Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Aviacijos rinktinę dėl pasieniečių sraigtasparnio panaudojimo.

Apie 3 val. 50 min. iš VSAT Aviacijos rinktinės bazės Trakų rajono Paluknio kaime pakilo pasieniečių sraigtasparnis „Eurocopter 135“. Netrukus jis nusileido Jonavos rajone, kur į orlaivį įlipo gerai apylinkes pažįstantis vietinis policijos pareigūnas. Buvo pradėta paieška iš oro naudojant sraigtasparnyje sumontuotą termovizorinę įrangą.

Sraigtasparnio pilotai radijo ryšiu susisiekė su Aviacijos rinktinės budėtoju, o pastarasis telefonu bendravo su pradingėliu. Jam buvo nurodyta įsiklausyti į aplinkos garsus, o išgirdus sraigtasparnio ūžesį, iškart pranešti budėtojui.

Sraigtasparnio pilotai radijo ryšiu susisiekė su Aviacijos rinktinės budėtoju, o pastarasis telefonu bendravo su pradingėliu. Jam buvo nurodyta įsiklausyti į aplinkos garsus, o išgirdus sraigtasparnio ūžesį, iškart pranešti budėtojui.

Iš viso paieška iš oro truko apie 2 val.

Kulminaciją ji pasiekė, kai nelaimėn patekęs vyras telefonu pranešė girdįs sraigtasparnio keliamą triukšmą. „Eurocopter 135“ pilotai pagal vyro perduodamą informaciją apie girdimus garsus vis tikslino jo buvimo vietą ir siaurino paieškos rajoną. 

Pagaliau nelaimėlis pasakė girdįs sraigtasparnio ūžesį visai netoliese. Apie 6 val. 20 min. per temovizorinę įrangą orlaiviu skridę pareigūnai užfiksavo žemėje sklindantį šilumos šaltinį – tai būta Jonavos rajono gyventojo.

Kadangi pradingėlis buvo miške ir prie jo nusileisti nebuvo įmanoma, sraigtasparnį pasieniečiams teko nutupdyti atviroje vietovėje maždaug už puskilometrio. Iš orlaivio iššokę policininkas ir du VSAT pilotai nuskubėjo į mišką gelbėti vyro.

Jis rastas duobėje. Jonavos rajono gyventojas skundėsi užsigavęs, kai įkrito į duobę, nors, pirminiais duomenimis, vyras rimtesnių sužalojimų nepatyrė.

Pareigūnai žmogų iškėlė iš duobės ir perdavė iškviestiems medikams, pasakojama pirmadienį VSAT atstovų paviešintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min