Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Drąsiaus Kedžio draugo išpažintis

Atsitiktinai D.Kedžio filmuotoje medžiagoje į kadrą pakliuvęs plikis, ant kurio krito žudynių bendrininko šešėlis.
Kadras iš „YouTube“ / Atsitiktinai D.Kedžio filmuotoje medžiagoje į kadrą pakliuvęs plikis, ant kurio krito žudynių bendrininko šešėlis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Kriminalistai kol kas apklausė tik vieną su Drąsiumi Kedžiu susijusį asmenį, įtartą prisidėjus prie žmogžudysčių. Tačiau pajūryje gyvenantis vyras tvirtina turįs tvirtą alibi.

Dienraštis „Vilniaus diena“ rašo, kad D.Kedys galėjo turėti bendrininką. Tokios versijos laikosi kriminalistai.

Trumpai kirptais plaukais vyro veidas šmėkštelėja ir D.Kedžio pateiktoje vaizdo medžiagoje, filmuotoje prie viešbučio „Baltosios burės“. Šio vyro pasirodymas neatrodo atsitiktinis – jis žiūri į kamerą ir, lyg supratęs, jog netyčia pateko į kadrą, pasitraukia.

Juodkrantės gyventojas 48-erių Albertas Žilius šiuo metu niekur nedirba. Vyras teistas už chuliganizmą, atvirą vagystę, nusikaltimo slėpimą ir kitas veikas. Tačiau dvigubos žmogžudystės dieną tikino buvęs Juodkrantėje.

„Aš turiu alibi. Manęs ten nebuvo. Apie tai, kas nutiko, aš sužinojau, kaip ir visi, – vėliau“, – tikino vyras.

37-erių D.Kedį ir 48-erių A.Žilių sieja artima draugystė. Vyrai susipažino pajūryje prieš trejus metus.

„Viskas prasidėjo nuo to, kai mes kavinėje su juo susikibome. Kilo konfliktas, pasidaužėme snukius. Tačiau kažkuo, matyt, vienas kitam patikome. Nuo tada ir tapome draugais“, – apie draugystę su labiausiai šiuo metu ieškomu asmeniu pradėjo pasakoti A.Žilius.

Vyrai susipažino, kai A.Žilius dirbo Juodkrantės pajūryje gelbėtoju. Abu mėgo linksmybes, abiem rūpėjo išvaizdžios dailiosios lyties atstovės.

D.Kedžiui pradėjus minti valstybės įstaigų ir redakcijų slenksčius, A.Žilius bičiulį lydėjo kiekviename žingsnyje.

„Jam buvo drąsiau su manimi. Jis pasitikėjo, matyt, paramos reikėjo žmogui. Kartu važiuodavome į visus susitikimus“, – tikino A.Žilius.

Jo teigimu, D.Kedys prieš pusantros savaitės iki tragedijos buvo užpultas.

„Nepamenu tikslios datos, bet tai nutiko rugpjūčio 24–26 d. Važiuodami į laidos filmavimą televizijoje, buvome užpulti. Kai tik įvažiavome į Vilnių, po vienu tiltu kelią užblokavo septintos klasės BMW ir visureigis. Šio numeriai buvo tranzitiniai. Iš visureigio iššoko keturi vyrai. Pagriebęs Drąsių už krūtinės vienas sušuko: „Kedy, tu ką, su pedofilais kariauji?“

Aš vienam smogiau į veidą, prasidėjo muštynės. Drąsius išsitraukė ginklą ir šovė į orą. Užpuolikai sėdo į mašinas ir nuvažiavo“, – pasakojo A.Žilius.

Vyras tikino, kad tai nebuvęs atsitiktinis užpuolimas. Juodkrantiškio manymu, kauniečio automobilio buvo lūkuriuojama sostinės prieigose.

A.Žilius teigė, kad per grumtynes su kelią blokavusiais vyrais suprato, jog užpuolikai ginkluoti. „Kai stumdėmės, sugriebiau vieną už džinsinio švarko. Pajutau, kad po pažastimi ginklas dėtuvėje. Nežinau, kuo tai galėjo baigtis“, – tikino vyras.

Draugai sutarė apie incidentą nepasakoti net artimiesiems.

Kalbėdamas apie šalį sukrėtusią žmogžudystę A.Žilius iškėlė savų versijų.

„Tai ne Drąsiaus braižas. Aš iškart pastebėjau, juk pažįstu žmogų. Pirmi klausimai kilo, kai nugirdau apie numestą ginklą, iš kurio nebuvo šauta. Jis jo nebūtų paleidęs iš rankų. Kitas dalykas – kam šauti į sugyventinės seserį? Kam ji reikalinga? Juk ji – ne dukros motina. Pykčio apimtas jis pirmiausiai turėjo eiti pas A.Ūsą“, – dėstė A.Žilius.

Antradienį Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate A.Žilių apklausė Kauno žmogžudystes tiriantys pareigūnai. Kriminalistai nuodugniai aiškinosi, kas sieja jį ir rezonansiniu nusikaltimu įtariamą D.Kedį.

D.Kedys įtariamas spalio 5-ąją Kaune nužudęs arba dalyvavęs nužudant Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių ir buvusios sugyventinės seserį Violetą Naruševičienę. J.Furmanavičių kaunietis kaltino tvirkinus jo mažametę dukterį, jos tetą – sąvadavimu. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min