Per Kalėdas skaitykite kartu. Prenumeratai -50%
Išbandyti

Draudikai: fiktyvių draudžiamųjų įvykių daugėja

Vienai didžiausių Austrijos draudimo grupių Vienna Insuranse Group priklausančios įmonės „Compensa TU S.A.“ ne gyvybės draudimo paslaugas teikiantis Lietuvos filialas pastebi, kad daugėja atvejų, kuomet šioje įmonėje apsidraudusieji bando pasipelnyti pranešę apie fiktyvius draudiminius įvykius.
Per avariją sudaužytas automobilis
Per avariją sudaužytas automobilis / Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr.
Temos: 1 Sukčiavimas

Kaip rašoma draudimo kompanijos pranešime, nuo 2010 m. liepos mėn., kai įmonė pradėjo teikti ne gyvybės draudimo paslaugas Lietuvoje, iki 2010 m. pabaigos „Compensa TU S.A. Viena Insuarance Group Lietuvos filialas“ išsiaiškino daugiau nei 30 sukčiavimo atvejų, kai apsidraudusieji, pranešę apie suklastotą draudiminį įvykį, reikalavo kompensacijų. Per pirmuosius šešis veiklos mėnesius pranešimų apie fiktyvius, vėliau ištirtus, draudiminius įvykius kas mėnesį daugėjo vidutiniškai po 20 proc.

2010 liepos – gruodžio mėn. laikotarpiu, įmonė išaiškino du stambius sukčiavimo atvejus, kai apsidraudusieji norėjo gauti daugiau nei 50 tūkst. litų siekiančią kompensaciją. Dar 5 sukčiautojai siekė gauti iki 30 tūkst. litų išmokas. Populiariausios tarp sukčių nedidelės, iki 10 tūkst. siekiančios kompensacijos – taip praturtėti analizuojamu laikotarpiu mėgino 15 asmenų.

„Sukčiavimas kenkia draudimo įmonei ir jos sąžiningiems klientams, todėl į kovą su sukčiais žiūrime labai rimtai. Išsiaiškinti nusikaltimams pasitelkiami įmonės ekspertai, policija, kitos institucijos. Šiuo metu esame pradėję 20 tyrimų“, – sakė Ignas Panka, filialo Lietuvoje vadovas.

Pasak I.Pankos, jo nuomone apie 30 proc. visų sukčiavimo atvejų lieka nepastebėti, ypač, kai sukčiautojas prašo kompensuoti nedidelius, iki 1 tūkst. litų siekiančius nuostolius.

Per praėjusių metų antrą pusmetį daugiausiai sukčiavimo atvejų ne gyvybės draudimo paslaugas teikiantis Lietuvos filialas užfiksavo Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose, o dažniausiai nepriklausančias jiems kompensacijas siekė gauti jauni 20–30 metų vyrai, kurie sudarė 80 proc. visų sukčių.

Dažniausiai draudimo įmonės draudikus buvo mėginta apgauti įvardijant didesnius nei yra iš tikrųjų nuostolius po avarijos ar vagystės iš automobilio. Taip pat dažnai mėginama vienos avarijos nuostoliams priskirti ir anksčiau padarytą žalą automobiliui. Apsukresni apsidraudusieji, siekdami pasipelnyti įmonės sąskaita, inscenizavo fiktyvias avarijas ar vagystes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis
Reklama
95 metų gimtadienį atšventusi „Astra LT“ į modernius sprendimus investavo kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų