Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 19d. 10:27 , Atnaujinta: 2016 gruodžio 19d. 11:15

Draugą Vilkaviškyje galimai nužudęs vyras, įtariama, ieškojo, kas už 3000 eurų paslėptų kūną

Kaltinamasis Kauno apygardos teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaltinamasis Robertas Griešius Kauno apygardos teisme

Pirmadienį Kauno apygardos teisme imta nagrinėti nužudymo Vilkaviškyje byla. Teigiama, jog 36-erių metų Roberto Griešiaus smurto protrūkio aukai teko atlaikyti 31 smūgį ir lemtingą vieną dūrį į pilvą. Nužudytasis buvo jo draugas, atostogų grįžęs iš Airijos. Pažįstamų išgertuvės baigėsi kraupiu incidentu.

R.Griešius kaltinamas tuo, kad 2016 m. gegužę Vilkaviškyje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų, konflikto su 28-erių metų nukentėjusiu Mangirdu Anskaičiu metu tyčia sudavė jam mažiausiai trisdešimt vieną smūgį, dėl ko šis įvykio vietoje mirė.

Smūgiai kietu daiktu suduoti nužudytajam į veidą, kaklą, sprandą, nugarą ir rankas. Atliktas ir vienas dūris aštriu daiktu į pilvą, dėl ko prasidėjo vidinis kraujavimas.

Vidurinį išsilavinimą įgijęs kaltinamasis turi dukrą, yra išsituokęs. Anksčiau vyras yra teistas – prieš 15 metų. Lietuvoje pastaruoju metu jis nedirbo – valdė įmonę užsienyje.

„Kaip ir nepripažįstu savo kaltės, nes arba dėl tam tikrų priežasčių neatsimenu nieko, arba to nepadariau“, – kalbėjo kaltinamasis.

Savo įvykių versiją jis sutiko papasakoti tuomet, kai išgirs liudytojų ir nukentėjusiųjų parodymus.

„Man pačiam įdomu, kaip viskas vyko“, – tai, kad mažai ką atsimena, dar kartą pabrėžė kaltinamasis.

„Gegužės pradžioje sūnus grįžo atostogų iš Airijos. Gegužės 13 d. buvo mano gimtadienis. Pasėdėjome kartu. Kitą rytą sūnus išėjo iš namų. Po paros skambinau sūnui, jis buvo pas Robertą Griešių namuose. Teigė, jog negali išeiti iš buto, užsikirtusios durys. Jaučiau, kad išgėręs, kad meluoja. Dar po dienos jo telefonas jau buvo išjungtas. Keletą dienų ieškome sūnaus“, – istoriją ėmė pasakoti nužudytojo tėvas.

Bute neatsidarė vienos durys

Nujausdamas, kad įvyko kažkas negero, jis nuvyko pas kaltinamojo dėdę Rimą J. Rado juos abu – R.Griešių ir jo dėdę – sėdinčius sode ir geriančius. Dėdės galva buvo kruvina. Kraujo matėsi ir namuose – vykusios kažkokios muštynės.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaltinamasis Kauno apygardos teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaltinamasis Kauno apygardos teisme

„Paklausiau, kur sūnus, jie tikino, nežinantys. Gal išvažiavo su draugais į Druskininkus. Dar pasiūlė man išgerti kartu“, – tikino nukentėjusysis.

Tuomet jie abu su žmona nuvyko į R.Griešiaus butą, kuriame sūnus buvo tuomet, kai jie paskutinį kartą kalbėjosi telefonu. Buto durys buvo atdaros. Jokių smurto požymių jame nesimatė. Viskas buvo išklota plėvele ir popieriais. Balkonas, kuriame, tikėtina, ir įvyko smurto protrūkis, buvo sutvarkytas. Prie durų matėsi plaktukas. Rasti ir sūnaus drabužiai, piniginė. Virtuvėje stovėjo tušti buteliai.

„Vienos spintos durų niekaip nėjo atidaryti. Po kelių valandų sužinojome, kad Robertas Griešius pats prisidavė policijai. Kiek sužinojome, Marijampolėje jis ieškojo draugų, kuriems siūlė pinigus, jog lavonas būtų paslėptas“, – teigė nužudytojo tėvas.

Lemtingos išgertuvės su draugais

Duodamas tolimesnius parodymus, vyras susigraudino. Tikino, jog žmona po šio įvykio nebegali gyventi be vaistų.

„Išvažiuodamas iš namų šeštadienį sūnus tikino vykstantis pas pusbrolį, vėliau – į Kybartus futbolo žiūrėti. Kad vyks pas draugą Robertą Griešių – nežinojau. Vėliau jam paskambinau. Paaiškėjo, jog geria su draugais. Buvo linksmas.

Tėvas jam skambino sekmadienį. Kalbėjo, kad durys užsikirtusios. Galvojom, kad meluoja, nenori grįžti. Brolis Nauris su juo kalbėjo dar sekmadienio vakarą. Sūnus skambino iš kažkokio kito telefono. Saviškį teigė sudaužęs. Nuo pirmadienio jokio ryšio su Mangirdu nebebuvo“, – pasakoti ėmė nužudytojo mama.

„Jaunėlis sūnus Nauris teigė girdėjęs, kad Robertas Griešius buvo susiradęs Marijampolėje kompaniją, kuri sutiko Mangirdo kūno atsikratyti už 3000 eurų. Tiesiog nespėjo, nes pradėjome paiešką“, – teismui teigė nužudytojo mama.

Ketvirtadienį tėvai ėmėsi paieškų. Nuvyko į R.Griešiaus butą.

„Kaltinamojo bute niekaip negalėjau atidaryti vienų slankiojančių durų. Atsidarydavo tik mažas plyšelis. Matėsi kažkokia rankovė. Nebenorėjau daugiau liesti. Spintoje radau sūnaus džemperį. Pagalvojau, kaip jis galėjo išeiti be jo – buvo vėsoka“, – parodymus davė nužudytojo mama, patikinusi, jog kaltinamasis, kaip sūnaus pažįstamas, neatrodė niekad agresyvus.

Nužudytasis išlaikė savo jaunesnįjį brolį, kuris mokėsi. Siųsdavo tėvams iš Airijos siuntinius.

„Jaunėlis sūnus Nauris teigė girdėjęs, kad Robertas Griešius buvo susiradęs Marijampolėje kompaniją, kuri sutiko Mangirdo kūno atsikratyti už 3 000 eurų. Tiesiog nespėjo, nes pradėjome paiešką“, – teismui teigė nužudytojo mama.

Tačiau ši informacija, kaip oficiali, baudžiamojoje byloje nebuvo pateikta.

Paklausta, dėl ko galėjo Mangirdas su Robertu susipykti, moteris tikino, kad galbūt kada sūnus buvo Robertą įskaudinęs, o šis išgėręs sumąstė keršto planą.

Nužudytojo lavonas rastas gegužės 20 d., R.Griešiaus buto balkone, apkrautas baldais ir įvairiais rakandais, plėvelėmis. Gegužės 19 d., būdami kaltinamojo bute, nužudytojo tėvai balkone nieko nerado.

Nužudytojo šeimos turtinė padėtis – sunki. Mama – bedarbė, tėtis bando pradėti nuosavą verslą.

Nukentėjusieji – nužudytojo tėvai – byloje pateikė civilinį ieškinį: prašo priteisti 3 650 eurų turtinės bei 50 000 eurų neturtinės žalos atlyginimą.

Teismui parodymus davęs 20-metis nužudytojo brolis Nauris tikino, jog kai pirmadienį ar antradienį paskambino R.Griešiui paklausti, kur brolis, šis atsakęs, jog nežino. Paskutinį kartą su Mangirdu jis kalbėjosi sekmadienio vakarą. Girdėjo, jog šalia yra kaltinamasis.

11.14 val. Svaiginosi „Ekstazi“ tabletėmis

Iš bylos medžiagos aišku, kad kaltinamasis ir nužudytasis keletą dienų bute svaiginosi degtine ir „Ekstazi“ tabletėmis, laukė „Eurovizijos“ finalo transliacijos.

R.Griešius duodamas pirmuosius parodymus policijai teigė, kad vis užmigdavo ir atsibusdavo. Kartą atsibudęs pamatė, jog Mangirdas geria su dviem jaunais draugais. Degtinės jiems parūpindavo taksistai. Kadangi buto durys buvo užsitrenkusios, jis per balkoną nuleisdavo ant laido krepšį, į kurį taksistai įdėdavo butelius ir taip juos pasikeldavo į viršų.

Iš bylos medžiagos aišku, kad kaltinamasis ir nužudytasis keletą dienų bute svaiginosi degtine ir „Ekstazi“ tabletėmis, laukė „Eurovizijos“ finalo transliacijos.

Kartą atsibudęs, nepamena, kokią tiksliai dieną, jis balkone rado Mangirdo lavoną. Įvykio aplinkybių neatsimena. Išsigando, jog jo ieškos tėvai. Apkrovė baldais, įvairiais daiktais, išvalė kraujo dėmes. Ir toliau gėrė. Gegužės 19 d. buvo iškviestas apklausai į policiją, tačiau apie lavoną balkone nepasisakė. Tačiau vėliau apklausiamas neatmetė galimybės, jog galėjo draugą nužudyti.

Teismo ekspertų gegužės 20 d. pateiktoje išvadoje teigiama, kad asmuo buvo nužudytas prieš dvi ar tris paras. Grumtynių požymių neužfiksuota.

Kitas teismo posėdis, į kurį bus kviečiami liudytojai, įvyks sausio 10 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:52
17:54
02:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min