Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Draugų išgertuves Veisiejuose sudrumstęs vyras mirė po smūgio ramentu – taip jį nuvijo nuo stalo

Kauno apygardos teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno apygardos teisme
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno apygardos teisme trečiadienį pradėta nagrinėti nužudymo Lazdijų rajone, Veisiejuose, byla. 26-erių metų Povilas Venckus kaltinamas myriop pasiuntęs į pavėsinę užėjusį ir draugų išgertuves Joninių proga sumaišiusį 41-erių metų kaimyną. Nužudymo įrankis – ramentas. „Norėjau tik pravaikyti, kad nesėdėtų prie stalo su mumis. Nemaniau, kad kliudysiu ramentu“, – teisme teisinosi kaltinamasis.

Pagal bylos medžiagą, P.Venckus kaltinamas tuo, kad 2016 m. birželį 24 d., Lazdijų r., prie Veisiejų miestelyje veikiančios parduotuvės „Aibės“ esančioje pavėsinėje, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, asmeninio žodinio konflikto su Vygantu Vitkausku metu, tyčia ramentu sudavė jam vieną smūgį į lūpų ir smakro sritį.

Pastarasis nuo šio smūgio prarado pusiausvyrą, griuvo ir trenkėsi veidu į grindinį. Dėl patirtos galvos traumos (išsiliejo kraujas į smegenis) vyras kitą dieną savo namuose mirė.

Vidurinį išsilavinimą įgijęs 26-erių metų kaltinamasis bylos nagrinėjimo laukė laisvėje. Jis nebuvo suimtas. Šiuo metu jis niekur nedirba. Anksčiau yra kartą teistas už vagystę. Nusikaltimas įvykdytas tuo metu, kai jis dar buvo nepilnametis. Vyras taip pat ne kartą baustas administracine tvarka dėl to, kad šlaistėsi girtas viešose vietose, trikdė viešąją rimtį. Kartą jis įpūtė daugiau nei 3 prom.

„Anksčiau turėjau priklausomybę nuo alkoholio. Gydžiausi“, – prisipažino kaltinamasis.

Kaltinamojo advokatas teismui pateikė pažymą apie nužudytojo V.Vitkausko administracines nuobaudas – tai bus svarbu, sprendžiant moralinės žalos priteisimą nukentėjusiajai.

„Jis gėrė. Taip. Ir aš turiu tą bėdą. Bet jis nieko blogo niekam nepadarė. Nebuvo konfliktiškas“, – prieš pateiktos pažymos prijungimą prie bylos medžiagos pasisakė nužudytojo mama, viena užauginusi penkis vaikus.

Teismas nusprendė prijungti šį dokumentą prie bylos medžiagos.

Norėjo tik ramentu pravaikyti

„Pripažįstu savo kaltę. Per Jonines nusprendėme su draugu Giedriumi išgerti alaus. Mums begeriant, atėjo išgėręs Vitkauskas ir prisėdo prie mūsų. Jo antakis buvo praskeltas. Paprašiau nueiti. Pasakiau: „Mink nuo stalo“. Jis juk nebuvo kviestas, ne draugas. Vitkauskas nėjo. Ėmė keiktis. Atsistojo. Norėjau pagąsdinti, tad smogiau ramentu. Įvyko kontaktas, jis nukrito veidu į priekį ir trenkėsi į grindinį.

Mums begeriant, atėjo išgėręs Vitkauskas ir prisėdo prie mūsų. Pasakiau: „Mink nuo stalo“. Vitkauskas nėjo. Norėjau pagąsdinti, tad smogiau ramentu. Įvyko kontaktas, jis nukrito veidu į priekį ir trenkėsi į grindinį, – įvykį nupasakojo kaltinamasis.

Kai Vitkauskas po kelių sekundžių atsigavo, nupirkome mineralinio vandens ir padėjome nusiplauti jam veidą. Kelis kartus paklausėme, ar nereikia jam greitosios. Jis atsisakė. Pasiėmė dviratį ir jį nusistūmė kažkur. Tai, kad jis mirė, sužinojau po kelių dienų policijos nuovadoje. Skaudi nelaimė“, – teisme parodymus davė kaltinamasis.

Tuo metu P.Venckaus koja buvo įtvare dėl to jis ir vaikščiojo su ramentais.

„Pažinojau nužudytąjį tik iš matymo. Aš net nenorėjau suduoti jam, bet taip išėjo. Norėjau tik pagąsdinti. Baisiai pasielgiau. Alkoholis neturėjo didelės įtakos – nebuvau tiek girtas, tik šiek tiek apsvaigęs. Buvau išgėręs tik keletą alaus butelių. Nukentėjusiosios neatsiprašiau, nes neradau žodžių, kaip pasiaiškinti. Žalos nesu atlyginęs, nes šiuo metu nedirbu“, – tikino kaltinamasis.

Nukentėjusiojo mama tikina, kad kaltinamasis pažinojo nužudytąjį gerai, nes buvo jo kaimynas. Ji su nužudytu sūnumi gyveno kartu, tad santykiai buvo itin artimi.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno apygardos teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kauno apygardos teisme

„Sūnus skambino vakarą po įvykio, nieko nepasisakė, kad buvo sumuštas, kad kažką skauda, kad blogai. Sakė, eisiąs miegoti. Tuo metu visi artimieji buvome vestuvėse – tuokėsi anūkė. Kadangi jis buvo užgėręs dieną, paprašėme neiti į šventę. Galėjo ir kaltinamasis ateiti pasakyti, kad įvyko incidentas, gal būtume išgelbėję jį“, – teigė nukentėjusioji.

Byloje pareikštas civilinis ieškinys: prašoma atlyginti 32 583 eurų dydžio moralinę ir turtinę žalą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min