Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 25d. 09:36

Druskininkų gyventojui nepavyko nuo mokesčių inspektorių nuslėpti milijoninio sandorio

Pinigai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pinigai

Alytaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija informuoja, kad išaiškintas atvejis, kai Druskininkų savivaldybės gyventojas mokesčių administratoriui keletą kartų teikė skirtingus, prieštaraujančius turimiems dokumentams ir faktams duomenis, – taip beveik 20 kartų sumažinęs sandorio kainą siekė išvengti gyventojo pajamų mokesčio mokėjimo. Nustatyta ir kitų neatitikimų deklaruojant pridėtinės vertės mokestį.

Alytaus AVMI specialistams tikrinant deklaracijų duomenis, kuriuos Druskininkų savivaldybės gyventojas pateikė ir vėliau tikslino keletą kartų, paaiškėjo, kad mokesčių mokėtojas Metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje deklaravo daugiau kaip 1 mln. litų vertybinių popierių pardavimo neapmokestinamųjų pajamų, t. y. nuo šių pajamų gyventojas nesumokėjo GPM.

Patikrinimo metu nustatyta, kad gyventojas jas turėjo deklaruoti kaip apmokestinamąsias ir sumokėti daugiau kaip 140 tūkst. litų GPM. Mokesčių administratoriui apie GPM prievoles informavus mokesčių mokėtoją, pastarasis pradėjo teikti naujus dokumentus, kurių pagrindu siekė panaikinti atsiradusias mokestines prievoles ir išvengti GPM mokėjimo.

„Gyventojų pajamų mokesčio įstatyme nurodyta, kad pajamos už parduotus arba kitaip perleistus nuosavybėn vertybinius popierius, įsigytus po 1999 m. sausio 1 d., jeigu vertybiniai popieriai yra parduodami arba kitaip perleidžiami nuosavybėn ne anksčiau negu po 366 dienų nuo jų įsigijimo dienos ir gyventojas 3 metus iki mokestinio laikotarpio, per kurį vertybiniai popieriai buvo parduoti arba kitaip perleisti nuosavybėn, pabaigos buvo savininkas ne daugiau kaip 10 procentų akcijų, yra neapmokestinamos. Tačiau ši lengvata netaikoma tuo atveju, kai pajamos už  parduotus  arba  kitaip perleistus nuosavybėn vertybinius popierius gautos iš užsienio vienetų. Minėtu atveju gyventojas akcijas pardavė užsienio įmonei, todėl privalėjo pajamas deklaruoti kaip apmokestinamąsias ir sumokėti GPM“, – teigia Alytaus AVMI Patikrinimų skyriaus vedėja Meilė Miliauskienė.

Patikrinimo metu, siekdamas išvengti mokesčių, gyventojas įrodinėjo, kad rašytinė vertybinių popierių pirkimo pardavimo sutartis, kurią jis pats pateikė mokesčių administratoriui kaip įvykusio milijoninio sandorio įrodymą, buvo anuliuota. Neva gyventojas buvo pamiršęs apie tuo pat metu turėjusį vykti teismo posėdį, kuriame buvo dalijamas šeimos turtas skyrybų procese. Prisiminus tai, sutartis buvo nutraukta. Kadangi minėtos 1 mln. litų pajamos buvo gautos į asmeninę banko sąskaitą, mokesčių mokėtojas teigė, kad tai iš užsienio įmonės gauta paskola.

„Mokestinio patikrinimo metu buvo vertinamos visos aplinkybės, susijusios su mokestiniam tyrimui pateiktais dokumentais, naujai pateiktais dokumentais (anuliuota akcijų pardavimo sutartis ir jos vietoje sudaryta paskolos sutartis), pateiktais paaiškinimais bei gauta informacija iš trečiųjų asmenų. Kai tikrinimo metu nustatoma, kad mokesčio mokėtojo sandoris sudaromas turint tikslą gauti mokestinę naudą, t. y. sumažinti mokėtiną mokesčio sumą arba visiškai išvengti mokesčio mokėjimo, mokesčių administratorius, apskaičiuodamas mokestį, taiko turinio viršenybės prieš formą principą, t. y. neatsižvelgia į formalią mokesčių mokėtojo veiklos išraišką, bet atkuria iškreipiamas ar slepiamas aplinkybes ir mokestį apskaičiuoja pagal įstatymų atitinkamas nuostatas“, – teigė Meilė Miliauskienė.

Mokesčių administratorius, įvertinęs visas aplinkybes, konstatavo, kad gyventojas Metinėje pajamų mokesčio deklaracijoje turėjo deklaruoti daugiau kaip 1 mln. Lt vertybinių popierių pardavimo pajamų, papildomai apskaičiavo per 140 tūkst. litų GPM, beveik 39 tūkst. litų GPM delspinigių, paskirta daugiau kaip 42 tūkst. litų dydžio bauda. Nustatyta ir kitų pažeidimų vykdant kaimo turizmo veiklą bei deklaruojant ir apskaičiuojant PVM. Patikrinimo metu iš viso apskaičiuota daugiau kaip 220 tūkst. litų mokesčių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min