TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Druskininkų meras R.Malinauskas ir žurnalistas R.Sadauskas-Kvietkevičius teisme nesibylinės

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas
Darnios plėtros instituto nuotr. / Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Druskininkų savivaldybės mero, įtakingo socialdemokrato Ričardo Malinausko ir nepriklausomo Druskininkų savaitraščio „Druskininkų naujienos“ redaktoriaus Romo Sadausko-Kvietkevičiaus ginče – taika.

Pirmadienį abi šalys Vilniaus apylinkės teisme pasirašė taikos sutartį, taip atsisakydamos teisės bylinėtis teisme.  

Meras atsiėmė ieškinį

Meras R.Malinauskas atsiėmė savo prašymą nuteisti žurnalistą bei priteisti iš jo 10 tūkst. litų ieškinį už šmeižtą ir įžeidimą, kuriuos politikas teigė patyręs po to, kai perskaitė viešai interneto portale lrytas.lt patalpintą žurnalisto komentarą, o žurnalistas R.Sadauskas-Kvietkevičius pripažino savo komentaru galėjęs įžeisti merą ir suklaidinti skaitytojus.

R.Sadauskas-Kvietkevičius savo lėšomis turės paskelbti atsiprašymą minėtame portale bei savo redaguojamame savaitraštyje „Druskininkų naujienos“.

Autorius skaitytojui galėjo sudaryti įspūdį, jog Ričardas Malinauskas gyvenime nevertina pasitikėjimu ir jausmais grįstų santykių, nepuoselėja šeimos vertybių.

Pagal minėtos taikos sutarties sąlygas, Romas Sadauskas-Kvietkevičius pripažįsta, kad jis yra 2013 m. liepos 30 d. tinklalapyje lrytas.lt publikuoto straipsnio „Ar santykis tarp žmogaus ir šuns nebeturi jokios vertės?“ autorius, o atskirais straipsnio teiginiais skaitytojui galėjo sudaryti įspūdį, jog Ričardas Malinauskas gyvenime nevertina pasitikėjimu ir jausmais grįstų santykių, nepuoselėja šeimos vertybių bei kad jam nėra žinoma apie Ričardo Malinausko šeiminius santykius ir puoselėjamas vertybes, o minėtame straipsnyje pateikta nuomonė, atskirai ir bendrame straipsnio kontekste, galėjo įžeisti Ričardą Malinauską ir jo buvusią bei esamą sutuoktinę.

Susitaikyti įkvėpė R.Paksas

„Nelaikau to nei pralaimėjimu, nei pergale“, – pirmadienį 15min.lt sakė žurnalistas R.Sadauskas-Kvietkevičius. Žurnalistas tikina esąs be galo dėkingas visai Lietuvos žurnalistų bendruomenei, kuri „parodė neįtikėtiną solidarumą ir palaikymą“.

Nelaikau to nei pralaimėjimu, nei pergale.

Paklaustas, kodėl sutiko sudaryti taikos sutartį, kolega tikino, kad tokiam žingsniui jį įkvėpė nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas.

„Atsiprašau, kad mano nuomonė apie merą yra tokia, kokia yra. Atsiprašyti mane įkvėpė Rolandas Paksas, kuris praėjusią savaitę atsiprašė rinkėjų. Taip pat norėčiau atsiprašyti premjero, Seimo pirmininkės, ponų Uspaskicho, Gražulio, Kubiliaus, visų tautininkų drauge ir pono Pankos atskirai, pono Šliužo, ponios Venckienės ir Gazmanovo gerbėjų už savo nuomonę apie juos. Visi jie, jei labai norėtų, dėl mano nuomonės apie juos galėtų įsižeisti. Jei kurio dar nespėjau įžeisti, tai įžeisiu ateityje. Pažadu“, – replikavo R.Sadauskas-Kvietkevičius.

Anot jo, taikos sutartis yra „tik šioje byloje, ir tai nereiškia, kad dabar pradėsiu kitaip rašyti apie Druskininkų savivaldybę ar jos merą“.

Įsižeidė po komentaro

Priminsime, kad konfliktas tarp politiko R.Malinausko ir žurnalisto R.Sadausko-Kvietkevičiaus kilo po to, kai pastarasis pernai vasarą tinklalapyje lrytas.lt publikavo straipsnį „Ar santykis tarp žmogaus ir šuns nebeturi jokios vertės?“.

Meras įsižeidė ir pasijautė apžmeižtu dėl vienos su visu tekstu mažai sietinos pastraipos, kurioje autorius teigė, esą rinkdamasis naują žmoną, R.Malinauskas ją išsirinko panašią į pirmąją.

Internetinio portalo savininkai autoriaus neinformavo apie tai, kad dėl jo komentaro buvo gautas R.Malinausko skundas teisme, o tik tyliai ištrynė minėtą tekstą iš komentarų skilties.

Tačiau po to, kai apskundus jam nepalanką apylinkės teismo nutartį atmesti skundo nagrinėjimą ir Vilniaus apygardos teismui grąžinus bylą bei įpareigojus ją nagrinėti privataus kaltinimo tvarka, teismo šaukimas pasiekė ir R.Sadauską-Kvietkevičių, o mero pykčio istorija tapo žinoma ir komentaro autoriui.

Supainiojo interesus?

Į teismą R.Malinauskas kreipėsi kaip privatus asmuo, ne kaip Druskininkų savivaldybės meras. Tai buvo pažymėtina ir teisme.

Tačiau tiek į pirmąjį posėdį, kuriame teismas pasiūlė šalims taikytis, tiek pasirašyti taikos sutartį pirmadienį į sostinę iš Druskininkų socialdemokratas R.Malinauskas vyko valdišku automobiliu „Audi“ (valst. Nr. LSA 001), vairuojamu Druskininkų savivaldybės administracijos vairuotojo.

Pirmojo teismo posėdžio metu, pernai gruodžio 17-ą dieną, oficialioje Druskininkų mero darbotvarkėje buvo nurodoma, kad R.Malinauskas dalyvauja Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos posėdyje Vilniuje.

Teismo posėdžių salėje posėdžio metu tuomet sėdėjo ir Druskininkų savivaldybės administracijos Dokumentų ir informacijos skyriaus vyriausioji specialistė viešiesiems ryšiams Agnė Petrauskaitė bei Druskininkų savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojas, teisininkas Renaldas Viščinis.

Šių metų sausio 27-ą dieną, pasirašant taikos sutartį Vilniaus apylinkės teisme, oficialioje Druskininkų savivaldybės mero R.Malinausko darbotvarkėje interneto svetainėje druskininkai.lt buvo skelbiama, kad meras „išvykęs į Vilnių darbo klausimais“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min