Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 gruodžio 15d. 16:59

Druskininkų policija įspėja, kad sukčiai darosi išradingi – naudoja vis naujus apgaulės būdus

Telefoninis sukčius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Telefoninis sukčius
Jei anksčiau veikė vadinamasis „Alio, mama“ sukčiavimo būdas, kai telefoniniai sukčiai prisistatydavo nukentėjusiais giminaičiais, tai šiuo metu dažniau prisistatoma socialiniais darbuotojais ar statybos inžinieriais, kurie, neva, pakeis buto langus.

Pastaruoju metu Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Druskininkų policijos komisariate vėl užregistruoti keli sukčiavimo atvejai, kai sukčiams iš patiklių gyventojų pavyko išvilioti nemenką sumą pinigų.

Reikalaujama iš anksto sumokėti pinigus, perskaičiuoti namie laikomas santaupas, kitu atveju – neva kils problemų dėl pensijos ar kitos socialinės išmokos.

Viena aišku: tokiomis išgalvotomis istorijomis žmonės patiki ir nieko neįtardami, lengva ranka atiduota savo santaupas. Žinoma, vėliau tampa aišku, kad apsukrūs sukčiai tiesiog pasinaudoja žmonių patiklumu, pažymima Alytaus apskrities VPK Druskininkų PK VS vyriausiojo tyrėjo Edgaro Suchaneko parengtame ir ketvirtadienį paviešintame pranešime

Policija dar kartą patvirtina, kad jokios grynųjų pinigų operacijos tiesiog gyventojų namuose neatliekamos. To neturi teisės daryti nei policijos pareigūnai, nei socialiniai darbuotojai ar kitų tarnybų darbuotojai. Tai būtina įsidėmėti tam, kad netaptumėte nusikaltimo auka.

Policijos pareigūnai prašo gyventojų būti atidesniems, o ypač vyresnio amžiaus žmones, siekdami apsaugoti nuo sukčių privalo elgtis ypatingai atsargiai. Neretai būtent pagyvenę žmonės tampa nusikaltėlių aukomis.

Policijos siūlomi priešnuodžiai

Keletas naudingų patarimų, kaip elgtis, sulaukus nepažįstamo asmens skambučio, kai pokalbio turinys yra apie, neva, žalos atlygį, pinigus ar banko sąskaitas:

Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų. Neįleiskite nepažįstamų asmenų į namus.

Įvykus eismo įvykiui ar padarius nusikaltimą, policija niekada nesprendžia iškilusių piniginių problemų tarp nukentėjusiojo ar pažeidėjo (įtariamojo).

Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų.

Patys paskambinkite giminaičiui ar artimajam, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.

Jeigu tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susisiekite su juo.

Jeigu Jūsų giminaitis kelionėje, neskubėkite skambinti į ambasadą nurodytu telefono numeriu, patikrinkite, ar šis numeris teisingas.

Radviliškio policijos nuotr./Telefonas su ryškiu lipduku, įspėjančiu apie pavojų
Radviliškio policijos nuotr./Telefonas su ryškiu lipduku, įspėjančiu apie pavojų

Neperduokite pinigų per tarpininkus.

Neperveskite pinigų į nurodytas banko sąskaitas.

Niekuomet niekam neatskleiskite jokių banko sąskaitų ir juo labiau elektroninės bankininkystės duomenų.

Neįleiskite nepažįstamų asmenų į namus.

Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai pateiktų tarnybinį pažymėjimą.

Neatidarykite durų nepažįstamiems asmenims, kurie prisistato įvairių tarnybų darbuotojais, agentais ar kitais specialistais, kol nepatikrinote jų dokumentų ir neįsitikinote, kas iš tiesų Jus aplankė.

Jeigu kyla nors mažiausias įtarimas, nedelsdami skambinkite Bendruoju pagalbos telefonu 112 arba policijai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mano kiemas

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

36:33
02:43
00:55

Esports namai

Grožio programa 360°

URBAN˙/

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Parašykite atsiliepimą apie 15min