Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota: 2012 sausio 9d. 10:36

Druskininkų savivaldybėje kontrabandininkai neteko stambaus rūkalų krovinio ir automobilių

Kontrabandinės cigaretės
VSAT nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Druskininkų savivaldybėje pasieniečiai sulaikė didelį mikroautobusu gabentą kontrabandinių rūkalų krovinį. Taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnams įkliuvo du jį lydėję automobiliai, penki Marijampolės miesto ir Druskininkų bei Lazdijų savivaldybių gyventojai, siejami su neteisėtu cigarečių gabenimu.

Penktadienį VSAT Lazdijų rinktinės Specialiosios paskirties būrio pareigūnai, patruliuodami ties Druskininkų savivaldybės Guronių kaimu, patikrinti stabdė mikroautobusą „Volkswagen Caravelle“. Nuo šios vietos iki Nemuno, kuriuo eina siena su Baltarusija, yra apie 5 km. Mikroautobuso vairuotojas, priekyje pastebėjęs pasieniečius, staiga sustabdė transporto priemonę, iššoko iš mašinos ir pasislėpė netoliese esančiame miške.

Netrukus VSAT pareigūnai pastebėjo atvažiuojančius dar du automobilius, kurie, manoma, lydėjo mikroautobusą. „Jeep Grand Cherokee“ vairuotojas, neprivažiavęs įvykio vietos, paliko mašiną likimo valiai ir taip pat pasislėpė miške.

Antra mašina, „Audi A6“, apsisuko, padidino greitį ir nuvažiavo Leipalingio kaimo link.
Apie sprunkantį bėglį specialiojo būrio pasieniečiai pranešė tolėliau buvusiems kolegoms, kurie ant kelio patiesė dygliuotą priverstinio stabdymo priemonę, vadinamąjį „ežį“. „Audi A6“ vairuotojas ignoravo VSAT pareigūnų reikalavimą sustoti, pervažiavo patiestą juostą, tačiau dėl pradurtų padangų buvo priverstas sumažinti greitį. Netrukus jis sustojo ir pasidavė pasieniečiams.

Bėglys sulaikytas už maždaug 3 km nuo tos vietos, kur jį pastebėjo Specialiosios paskirties būrio ekipažas. Paaiškėjo, kad automobilį vairavo 36 metų druskininkietis. Kartu su juo vyko 19-metis Lazdijų savivaldybės gyventojas ir 28 metų marijampolietis.

Paaiškėjo, kad likimo valiai paliktas mikroautobusas „Volkswagen Caravelle“ grūste prigrūstas rūkalų dėžių. Pasieniečiai jame iš viso aptiko 53 gamyklines pakuotes cigarečių „Fest“, „Minsk“ ir „Minsk Super Slims“. Visi rastieji 26 tūkst. 500 pakelių buvo pažymėti baltarusiško pavyzdžio akcizo mokesčio ženklais. Jų vertė skaičiuojant pagal Lietuvoje taikomą muitinio vertinimo metodiką yra apie 190 tūkst. Lt.
VSAT Lazdijų rinktinės pareigūnai tą pačią dieną vienoje Lazdijų savivaldybės Druskininkėlių kaimo sodyboje atliko kratą. Jos metu sulaikyti dar du vyrai, siejami su minėto krovinio gabenimu. Tai Druskininkų ir Lazdijų savivaldybių gyventojai.

Savaitgalį penkiukė praleido areštinėje. Lazdijų rajono apylinkės teismas leido dviem mėnesiams suimti automobilį „Audi A6“ vairavusį vyrą. Jam taip pat skirta 3 tūkst. Lt administracinė bauda už nepaklusimą pasieniečių reikalavimui sustabdyti transporto priemonę.
Dėl kontrabandos Lazdijų pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Automobiliai bei rūkalai saugomi šioje VSAT rinktinėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min