Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 11d. 10:31

Du automobilių prekeiviai iš Utenos sės į teisiamųjų suolą, kiti – papildys valstybės iždą

Kauno automobilių turguje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno automobilių turguje

Panevėžio apygardos prokuratūros ir Utenos apskrities VPK pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl galimai neteisėtos veiklos, susijusios su prekyba naudotais automobiliais. Įtariama, kad į teisėsaugos pareigūnų akiratį patekę uteniškiai prekiautojai, neregistravę visų ūkinės finansinės veiklos sandorių ir nedeklaravę gautų pajamų, į valstybės biudžetą nesumokėjo beveik 72 tūkst. eurų mokesčių.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Kęstutis Greiciūnas.

2018 metais Utenos AVPK pareigūnai gavo duomenų apie penkių asmenų Utenos mieste vykdomą galimai neteisėtą veiklą, susijusią su naudotų automobilių prekyba. Tyrimo metu bendradarbiaujant su VMI buvo nustatyta, kad įtariamieji įsigijo 493 automobilius, kurių bendra vertė 1 690 240 eurų.

Tyrimo duomenimis, kai kurie iš šių automobilių prekiautojų, oficialiai neregistravę savo veiklos, galimai neteisėtai vertėsi komercine veikla, o turintys individualios veiklos pažymas - apgaulingai ar aplaidžiai vykdė veiklą (t.y. neįtraukė į apskaitą visų transporto priemonių pirkimo-pardavimo sandorių).

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija

Atliekant ikiteisminį tyrimą, įtariamųjų ir jų šeimos narių namuose bei darbo vietose buvo atliktos kratos, paimti daiktai bei dokumentai, susiję su nusikalstamos veikos tyrimu. Laikinas nuosavybės teisių apribojimas buvo pritaikytas 27-iems lengviesiems automobiliams, įtariamųjų bei jų šeimos narių nekilnojamam turtui, daugiau nei 30 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Bendra laikinai apriboto turto vertė viršijo 285 tūkst. eurų.

Prokuroro reikalavimu, buvo atlikti įtariamųjų ir jų šeimos narių turto tyrimai, kuriais nustatoma, ar turtas įgytas teisėtais būdais.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą buvo apklausta daugiau nei 450 liudytojų, o baudžiamąją bylą sudaro 83 tomai (17,5 tūkst. lapų).

Trims prekeiviams, neregistravusiems savo veiklos pagal individualios veiklos pažymą, buvo pareikšti kaltinimai dėl neteisėto vertimosi ūkine, komercine, finansine, ar profesine veikla. Prokurorui surašius pareiškimą užbaigti procesą baudžiamuoju įsakymu, bylos buvo perduotos teismui.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija

Vienas iš minėtų asmenų, pripažinęs savo kaltę, dalį priskaičiuotų nesumokėtų mokesčių valstybei - beveik 13,5 tūkst eurų jau sumokėjo, dar dėl beveik 10 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių sudarė su VMI atsiskaitymo grafiką.

Dar vienas uteniškis teismo baudžiamuoju įsakymu turės sumokėti valstybei beveik 4,5 tūkst eurų mokesčių, bei 6 tūkst. eurų baudą.

Trečiasis iš šių asmenų privalės sumokėti beveik 34 tūkst. eurų mokesčių ir teismo skirtą 9 tūkst. eurų baudą.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Spaudos konferencija

Dviems prekeiviams, turėjusiems individualios veiklos pažymas, tyrimo metu buvo pareikšti kaltinimai dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir aplaidaus apskaitos tvarkymo.

Baigus ikiteisminį tyrimą ir prokurorui surašius kaltinamuosius aktus, baudžiamosios bylos perduotos nagrinėti Utenos apylinkės teismo Utenos rūmams.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min