Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 lapkričio 28d. 15:43

Du girti Rokiškio mokyklų direktoriai, kelyje pražudę moterį, lyg niekur nieko grįžo namo miegoti

Antanas Vagonis ir Eimutis Mališauskas
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Antanas Vagonis ir Eimutis Mališauskas

Pirmadienio vakarą šalį šokiravo žinia, kad Rokiškio rajone mirtinai partrenkta moteris, o įvykį sukėlęs automobilio vairuotojas iš avarijos vietos spruko. Dar tą patį vakarą paaiškėjo, kad tragiškos avarijos sukėlimu įtariamas Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktorius Augutis Tymukas. Jis bei su juo drauge važiavęs kitos mokyklos vadovas Eimutis Mališauskas buvo girti. A.Tymukas sėdi už grotų, o prasiblaivęs E.Mališauskas pareiškė toliau norįs vadovauti mokyklai.

Antradienį 15min žurnalistas nuvyko į Rokiškį, kur pavyko išsiaiškinti daugiau šios nelaimės aplinkybių.

Jas papasakojo pats įvykyje dalyvavęs ir keleivio vietoje šalia A.Tymuko sėdėjęs kitos rajono švietimo įstaigos – Jūžintų Juozo Otto Širvydo mokyklos vadovas Eimutis Mališauskas.

Beje, jis antradienį nuo ankstyvo ryto pats atvyko pas Rokiškio rajono merą Antaną Vagonį paaiškinti išvakarėse įvykusios tragedijos aplinkybių.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Antanas Vagonis ir Eimutis Mališauskas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Antanas Vagonis ir Eimutis Mališauskas

Medžioklės reikalus aptarė prie butelio tekilos

E.Mališauskas pasakojo, kad lemtingą vakarą, po 16-os valandos, ketino eiti į rajono savivaldybę, kai netoliese susitiko A.Tymuką. E.Mališauskas savo planus apsilankyti savivaldybėje pakeitė ir kartu su A.Tymuku išvyko į Rokiškio rajone esantį Kavolių kaimą. Čia abu direktoriai apsilankė pas vietos ūkininką Mindaugą Skruodį.

Kaip teigė E.Mališauskas, ten vyrai trise išgėrė litrą tekilos. Pasak Jūžintų mokyklos direktoriaus, trijulę vienijo medžioklės reikalai. Visi trys sugėrovai laisvalaikį leisdavo su ginklu rankoje.

Tačiau kaip įvyko pati nelaimė E.Mališauskas neprisimena arba prisiminti nenori. Vyro teigimu, jis neblaivus sėdo į keleivio vietą ir atsibudo tik tuomet, kai A.Tymukas Rokiškyje sustojo prie jo namų. Pasak E.Mališausko, tuomet A.Tymukas prasitarė, kad prieš tai kelyje kažką kliudė. Abu vyrai pastebėjo nulaužtą jų transporto priemonės „Seat Alhambra“ veidrodėlį.

„Labai sužlugdytas jaučiuosi. Labai blogai padarėme. Labai gailiuosi. Turiu atsiprašyti visų, tos šeimos. Dabar rašau paaiškinimą. Mąstau, ar likti pareigose. Man kaltinimai nepareikšti, bet jaučiuosi sužlugdytas“, – kalbėjo E.Mališauskas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Jūžintų Juozo Otto Širvydo mokyklos direktorius Eimutis Mališauskas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Jūžintų Juozo Otto Širvydo mokyklos direktorius Eimutis Mališauskas

Nuo Kavolių iki Kamajų girtas važiavo beveik 50 kilometrų

Automobilių susidūrimas įvyko greta Maineivų kaimo. Apie tragišką baigtį šioje vietoje bylojo kelkraštyje degančios žvakutės ir ant asfalto raudonuojanti kraujo dėmė.

Lemtingą vakarą link Suvainiškio važiavo šio miestelio gyventoja Olga su sūnumi. Netikėtai šeimos automobilis „Renault Espace“ sugedo, tad motina su devyniolikmečiu sūnumi išlipo iš transporto priemonės. Tuo metu Rokiškio kryptimi po išgertuvių važiavo A.Tymukas ir E.Mališauskas. Girto ekipažo „Seat Alhambra“ pirmiausia partrenkė moterį ir netrukus kliudė jos sūnų.

Tomo Markelevičiaus nuotr./A.Tymuko „Seat“
Tomo Markelevičiaus nuotr./A.Tymuko „Seat“

Moteris per avariją žuvo, o sūnui buvo sužeistas stuburas bei sulaužyti dubens kaulai. Nepatvirtintais duomenimis, sūnus dar pats sugebėjo nušliaužti iki automobilio ir paskambinti bendruoju pagalbos telefonu. Vėliau įvykio vietoje sustojo ir pro šalį važiavę vairuotojai. Šiuo metu ligoninėje gulintis žuvusios moters sūnus įvykio komentuoti nenori.

Mažai tikėtina, kad tokio susidūrimo nei A.Tymukas, nei E.Mališauskas, kuris teisinosi miegojęs, galėjo nejusti. Vyrai nė nemanė sustoti avarijos vietoje ir padėti kliudytiems žmonėms. Rokiškyje prie namų paleidęs E.Mališauską E.Tymukas pasuko link Kamajų, kur gyveno ir vadovavo vietos mokyklai. Dar tą patį vakarą A.Tymuką policijos pareigūnai rado Kamajuose, miegantį savo apdaužytame automobilyje.

A.Tymukas buvo sulaikytas, o E.Mališauskas tik apklaustas. Abiems vyrams nustatytas vidutinis, 1,87 promilės girtumas.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Žuvusios moters „Renault“
Tomo Markelevičiaus nuotr./Žuvusios moters „Renault“

Dėl nelaimės gailisi, bet vadovauti mokyklai nori ir toliau

Antradienio rytą E.Mališauskas pats suskubo prisistatyti pas Rokiškio rajono savivaldybės švietimo skyriaus vadovą Aurimą Laužadį.

„Aš išvis nesitikėjau, kad jis yra laisvėje. Žiūriu, lygiai aštuntą Eimutis ateina. Pašnekėjome. Jis atsiprašė. Sakau, kad einame pas merą ir kalbamės. Nereikia jokių melavimų, prašome visą tiesą. Nėra komentarų ir pateisinamų priežasčių. Kiek domėjausi, tai jis tą įvykį apibūdina, kad miegojo ir nieko nejautė. Pradėjau klausti, kad be penkiolikos šešios ta avarija. Tu turėjai būti mokykloje. Manau, kad jis visko tiksliai man nepasakė“, – kalbėjo A.Laužadis.

Juk šitie žmonės direktoriai, strategai. Jie nepabėgo netikėtai. Tai yra apmąstyta, apgalvota.

Netrukus E.Mališauskas buvo iškviestas ir į Rokiškio rajono mero Antano Vagonio kabinetą. Čia jis merui dievagojosi, kad per avariją tikrai miegojo ir nieko nejuto, tačiau negalėjo paaiškinti, kaip sugebėjo taip nusigerti, jei trise išgėrė litrą tekilos.

Tokiomis kalbomis nepatikėjęs Rokiškio rajono meras E.Mališauską paragino nedelsiant rašyti paaiškinimą ir pagalvoti apie pasitraukimą iš Jūžintų mokyklos direktoriaus pareigų.

„Žinote, kada naktį komisaras paskambina, tai skambina ne kalėdinės eglutės atidarymu pasidžiaugti. Jis sakė, kad turi nemalonią žinią. Juk šitie žmonės direktoriai, strategai. Jie nepabėgo netikėtai. Tai yra apmąstyta, apgalvota. Savo potvarkiu aš galiu sustabdyti jų direktoriavimą. Bus tvarkomi dokumentai dėl atleidimo. Aš jų ateities kaip direktorių nebematau“, – kalbėjo Antanas Vagonis.

Tiesa, pats E.Mališauskas konkrečiai taip ir nepasakė, kad iš pareigų trauksis, ir gynėsi tuo, kad buvo tik keleivis, kuris dabar turi liudininko statusą. Jis pabrėžė, kad šį rytą paskambino žuvusios moters šeimai ir atsiprašė už tragiškai pasibaigusį įvykį.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr./Avarijos vietoje

Suvainiškyje – gedulas

Tuo metu pasienyje su Latvija esantis Suvainiškio miestelis gedi. Per avariją žuvusi vietos gyventoja Olga čia gyvena jau seniai. Moteris buvo aktyvi vietos bendruomenės narė, dalydavo maisto paramą skurstantiems. Moters šeima įvardijama kaip tvarkinga ir jokių problemų nekelianti. Be motinos liko ne tik per avariją sužeistas devyniolikmetis, bet ir kitas jos sūnus, kuriam šiuo metu penkiolika.

Miestelio gyventojai apie žuvusią kaimynę atsiliepė teigiamai ir tikino, kad tokia nelaimė visą bendruomenę smarkiai sukrėtė. Anot gyventojų, policija atokioje Suvainiškio gyvenvietėje ir aplinkiniuose kaimuose lankosi retai, tad girtiems vairuotojams atviri visi keliai.

„O E.Mališauskas dar mano auklėtojas buvęs. Negaliu patikėti, kad jie girti važiavo, kad paliko žmogų be pagalbos. E.Mališauskas lyg ir neturėjo problemų dėl girtavimo. Gaila labai Olgos, gera moteris buvo, anksčiau kultūros namuose dirbo“, – kalbėjo Suvainiškio gyventoja Renata Jakubonienė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Suvainiškyje – gedulas
Tomo Markelevičiaus nuotr./Suvainiškyje – gedulas

A.Tymukas – už areštinės grotų

Kol E.Mališauskas apie įvykusią tragediją galvoja laisvėje, A.Tymukas laiką leidžia už grotų. Kamajų Antano Strazdo mokyklai jau daugelį metų vadovaujantis pedagogas pastaruoju metu turėjo nedarbingumo pažymėjimą. Pasak mokyklos administracijos, direktorius darbe nesirodė maždaug tris savaites, nes sirgo.

Direktorius visada tapatinosi su kolektyvu, rūpinosi. Niekada nėra atėjęs į darbą išgėręs.

Kamajų mokyklos direktoriaus pavaduotoja tikino, kad anksčiau direktoriaus nėra mačiusi neblaivaus ir net alkoholio kvapo užuodusi, tad mokyklos vadovo sprendimas sėsti girtam prie vairo ir vėliau palikti ant kelio partrenktus žmones – sunkiai suvokiamas.

kamajugimnazija.lt nuotr./Augutis Tymukas
kamajugimnazija.lt nuotr./Augutis Tymukas

„Tai yra baisu. Nesuprantu, kad toks dalykas galėjo įvykti. Neįtikėtina. Dar ir dabar atrodo, kad tai yra klaida, kuri pasitaisys. Sunku dabar kažką komentuoti. Direktorius visada tapatinosi su kolektyvu, rūpinosi. Niekada nėra atėjęs į darbą išgėręs. Dirbu čia keletą mėnesių, bet jei turėtų direktorius bėdų dėl alkoholio, tokios kalbos greitai pasklistų“, – sakė pavaduotoja Kamajų mokykloje dirbanti Audronė Gabienė.

Tomo Markelevičiaus nuotr./Kamajų Antano Strazdo mokykla
Tomo Markelevičiaus nuotr./Kamajų Antano Strazdo mokykla

A.Tymuko portretą šviesiomis spalvomis piešė ir Kamajų seniūno pavaduotojas. Daugiau nei 30 metų A.Tymuką pažįstantis vyras tikino, kad mokyklos vadovas būdavo taktiškas, mandagus ir jokių konfliktų anksčiau nėra pasitaikę.

Tiesa, prie parduotuvės sutiktas vietos gyventojas Bronius, kuris prisistatė buvusiu A.Tymuko bendraklasiu, tvirtino, jog A.Tymukas mėgdavo greitį. Ar praeityje A.Tymukas prie vairo yra sėdęs neblaivus, Kamajuose gyvenantis Bronius pasakyti negalėjo.

Trečiadienį bus sprendžiama, ar A.Tymuką suimti, kol vyks tyrimas. Tai priklausys nuo to, kokią poziciją užims įtariamasis – kaltę neigs ir teisinsis ar prisipažins pražudęs moterį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mokesčių reforma Verslas

Valdžios kompromisas: daug kam atlyginimai mažės dėl sotesnės senatvės – nauja skaičiuoklė

Aktualu

Orai.lt: gausesnio lietaus dar teks palaukti

Gyvenimas

Sociologas A.Tereškinas: šiuolaikinio vyro tapatybės bruožas – aukos sindromas

Pasaulis kišenėje

Romų muziejuje: kaip mitai virto tikrove ir kodėl naciai juos žudė ne lageriuose

Sportas

Dar viena staigmena: po ginčytino įvarčio Šveicarija atėmė taškų iš Brazilijos

Pasaulis kišenėje

Ambasadorius D.Čekuolis: Lietuva prancūzams gali pasiūlyti tai, ko negali Marokas

„LKL Finalas“: lemiamos „Lietuvos ryto“ klaidos ir planas sugadinti „Žalgirio“ šventę

Interviu Aktualu

Senojo lietuvių tikėjimo krivė apie Ramūną Karbauskį: įkūręs parką – romuviu netampi

Vaizdai iš oro: sausros išdegintos Vilniaus ir Trakų apylinkės

Vardai

Jaunavedžiai princas Harry ir Meghan Markle – vėl vestuvėse: sveikino princesės Dianos dukterėčią

15min iš Maskvos Sportas

Meksikos nokdauną sugėręs vokiečių treneris J.Lowas: „Dabar mus turi išgelbėti patirtis“

Vardai

„KK2“ žurnalistė Liza Kogan pagimdė berniuką: „Sūnaus vardas būtinai turėjo būti iš L raidės“

Aktualu

G.Paluckas sako, kad valdantieji siekia jį eliminuoti iš rinkimų ir nukirpti finansavimą

24sek

Nuosprendis „Lietuvos rytui“: lemtingas kėlinys ir nemalonios „Žalgirio“ staigmenos

Maistas

„Prezidento 50“ – restoranas, kuriame tauragiškiams įprasti patiekalai kuriami „su cinkeliu“

Gyvenimas

Sporto specialistas apie jaunimo pasirengimą ginti tėvynę: iš dešimties vos trys paneštų ekipuotę

Vardai

Ryčio Žvagulio žmona tapsianti Laura Navikaitė mergvakarį atšventė draugių būryje

Aktualu

Japonijos Osakos miestą sukrėtė stiprus žemės drebėjimas, žuvo mažiausiai 3 žmonės

Aktualu

Kolumbijos prezidento rinkimus laimėjo konservatorius I.Duque

Aktualu

Albertas Einsteinas savo žmonai buvo ne dovanėlė: ko jis reikalavo?

Naujienos

Mokesčių reforma Verslas

Valdžios kompromisas: daug kam atlyginimai mažės dėl sotesnės senatvės – nauja skaičiuoklė

Aktualu

Orai.lt: gausesnio lietaus dar teks palaukti

24sek

Finalas baigtas? „Lietuvos rytas“ bandys padaryti tai, ko dar nepadarė niekas kitas

Gyvenimas

Sociologas A.Tereškinas: šiuolaikinio vyro tapatybės bruožas – aukos sindromas

Pasaulis kišenėje

Romų muziejuje: kaip mitai virto tikrove ir kodėl naciai juos žudė ne lageriuose

Sportas

Dar viena staigmena: po ginčytino įvarčio Šveicarija atėmė taškų iš Brazilijos

„LKL Finalas“: lemiamos „Lietuvos ryto“ klaidos ir planas sugadinti „Žalgirio“ šventę

Pasaulis kišenėje

Ambasadorius D.Čekuolis: Lietuva prancūzams gali pasiūlyti tai, ko negali Marokas

Vaizdai iš oro: sausros išdegintos Vilniaus ir Trakų apylinkės

Interviu Aktualu

Senojo lietuvių tikėjimo krivė apie Ramūną Karbauskį: įkūręs parką – romuviu netampi

Vardai

Jaunavedžiai princas Harry ir Meghan Markle – vėl vestuvėse: sveikino princesės Dianos dukterėčią

15min iš Maskvos Sportas

Meksikos nokdauną sugėręs vokiečių treneris J.Lowas: „Dabar mus turi išgelbėti patirtis“

Vardai

„KK2“ žurnalistė Liza Kogan pagimdė berniuką: „Sūnaus vardas būtinai turėjo būti iš L raidės“

24sek

Nuosprendis „Lietuvos rytui“: lemtingas kėlinys ir nemalonios „Žalgirio“ staigmenos

Maistas

„Prezidento 50“ – restoranas, kuriame tauragiškiams įprasti patiekalai kuriami „su cinkeliu“

Gyvenimas

Sporto specialistas apie jaunimo pasirengimą ginti tėvynę: iš dešimties vos trys paneštų ekipuotę

Vardai

Ryčio Žvagulio žmona tapsianti Laura Navikaitė mergvakarį atšventė draugių būryje

Aktualu

G.Paluckas sako, kad valdantieji siekia jį eliminuoti iš rinkimų ir nukirpti finansavimą

Aktualu

Japonijos Osakos miestą sukrėtė stiprus žemės drebėjimas, žuvo mažiausiai 3 žmonės

Aktualu

Kolumbijos prezidento rinkimus laimėjo konservatorius I.Duque

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maistas

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Pinigai mano ateičiai

Parašykite atsiliepimą apie 15min