Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Du iš eilės naktiniai gaisrai sujaudino Vilniaus Justiniškių gyventojus: ar ne per daug sutapimų?

Pirmojo gaisro padariniai: apdegęs „Audi 80“ automobilis ir tik šiek tiek gaisro paliestas „Audi A6“.
Įvykio liudininko nuotr. / Pirmojo gaisro padariniai: apdegęs „Audi 80“ automobilis ir tik šiek tiek ugnies paliestas to paties savininko „Audi A6“.
Šaltinis: 15min
3
A A

Ar saugu Vilniaus Justiniškių gatvėje naktimis prie daugiabučių palikti automobilius? Toks klausimas ėmė kamuoti vilniečius po to, kai naktinis gaisras pasikartojo. Tačiau teisėsaugos atstovai dar nėra tikri, jog tai buvo tyčiniai padegimai, nors galimų nusikaltėlių taikiklyje atsidūrė vienas asmuo. Gaisrų kyla ir savaime, bet tuomet netektų stebėtis keliais neįtikėtinais sutapimais.

Pirmasis naktinis gaisras Justiniškių gatvėje prie 34-uoju numeriu pažymėto daugiabučio užfiksuotas rugsėjo 12 d., tai buvo naktis iš sekmadienio į pirmadienį.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) duomenimis, pirminis pranešimas apie šį įvykį gautas 00.49 val.

Labiausiai degė automobilis „Audi 80“ (žalios spalvos).

Įvykio liudininko nuotr./Apdegęs „Audi 80“ automobilis
Įvykio liudininko nuotr./Apdegęs „Audi 80“ automobilis

Liudininkai sakė, kad transporto priemonės degė atvira liepsna, bet ugniagesiai atvyko labai greitai (PAGD žiniomis – per 7 min.) ir gaisras buvo užgesintas.

Išdegė „Audi 80“ variklio skyrius ir salono priekinė dalis.

Šiek tiek pasilydė šalia stovėjusios „Audi“ (juodos spalvos) galas.

Įvykio liudininko nuotr./Po pirmojo gaisro „Audi A6“ automobilis buvo apdegęs tik tiek.
Įvykio liudininko nuotr./Po pirmojo gaisro „Audi A6“ automobilis buvo apdegęs tik tiek.

Vilniaus apskrities policija po šio įvykio iškart pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 187-ojo straipsnio 2 d. – dėl turto sugadinimo visuotinai pavojingu būdu.

Nukentėjęs „Audi 80“ savininkas tyrėjams iškart nurodė, kad patyrė 2000 eurų nuostolį.

Tačiau tuomet niekas negalėjo žinoti, kad dėmesio centre turėtų būti kitas, pirmojo gaisro metu tik nežymiai apgadintas „Audi A6“ automobilis.

Antroji nerami naktis šio Justiniškių gatvės kiemo gyventojams buvo iš ketvirtadienio į penktadienį (rugsėjo 16 d.). Tą naktį kilo gaisras toje pačioje vietoje. PAGD iškvietimą užfiksavo 01.27 val., šįkart gelbėtojai atskubėjo per 9 minutes.

Sutapimas ar ne, bet šįsyk užsidegė per pirmąjį gaisrą šiek tiek apgadintas juodos spalvos „Audi A6“. Ši 1996 m. laidos transporto priemonė, beje, po pirmojo gaisro buvo perstatyta per porą vietų į šalį.

Kaip 15min pasakojo vienas vietos gyventojas, tuo metu pravažiuojančių automobilių vairuotojai pradėjo garsiai signalizuoti tikriausiai tikėdamiesi, kad prikels gyventojus traukti tolyn automobilių, jei gaisras išplistų.

Vėl buvo atvira liepsna, bet ugniagesiai vėl gana greitai (per porą minučių) juodąjį „Audi“ užgesino.

Išdegė variklio skyrius, apdegė prietaisų skydelis.

Apgadintas šalia stovintis „Nissan Note“ (2007 m. gamybos) – apdegė dešinės pusės priekinė dalis.

Kaimynai kalba, kad abu automobiliai „Audi“ priklauso tam pačiam savininkui (A.A.) ir spėja, kad transporto priemonės buvo padegtos.

„Galbūt tai yra kerštas ar kažkokios kitos problemos“, – svarstė vienas 15min pašnekovas.

„Kažkokį kryptingumą rodo“, – tik tiek pripažino bylą tiriantis prokuroras, kol kas nelinkęs daryti jokių kategoriškų išvadų.

Tuo tarpu Vilniaus apygardos prokuratūros Vilniaus apylinkės prokuratūros 5-ojo skyriaus prokuroras Tomas Danyla dar nebuvo linkęs daryti jokių kategoriškų išvadų.

„Ar tai padegimas, ar tai savaiminis užsidegimas, duomenų nėra, tiriamos abi versijos“, – teigė prokuroras.

T.Danyla neneigė gyventojų kalbų, kad gaisrų epicentre atsidūrė to paties savininko transporto priemonės. „Kažkokį kryptingumą rodo“, – pripažino 15min pašnekovas.

Prokuroras informavo, kad po gaisrų Justiniškių gatvėje buvo užvestos dvi atskiros bylos, tačiau, atsižvelgus į aplinkybes, ikiteisminiai tyrimai sujungti į vieną.

Vis dėlto prokuratūros atstovas tyrimo pradžioje susilaikė nuo vertinimo, kad šie du gaisrai primena suplanuotus tyčinius išpuolius prieš vieną asmenį ir jo turtą: „Kol kas negalime nei patvirtinti, nei paneigti.“

Prokuratūra laukia atsakymų iš ekspertų. Savo ruožtu Justiniškių gatvės gyventojai lengviau atsikvėpė – keletą pastarųjų savaičių jų kieme naktimis ramu.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min