Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 15d. 10:22

Du naujagimius į srutų duobę įmetusi motina išvengė kalėjimo

Pareigūnai suima RasąBurneikienę.
vilkmerge.lt nuotr. / R.Burneikienę veda pareigūnai.

Visoje šalyje dėl nežmogiškų poelgių išgarsėjusi Ukmergės rajono gyventoja Rasa Burneikienė išgirdo švelnų teismo nuosprendį.

Du savo ką tik pagimdytus kūdikius nužudžiusi ir jų kūnus į srutų duobę sumetusi Ukmergės rajono Kurėjų kaimo gyventoja trisdešimtmetė R.Burneikienė nekeliaus į pataisos namus.

Uždarame posėdyje bylą išnagrinėjęs Ukmergės teismas pripažino R.Burneikienę kalta ir skyrė 2 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant dvejiems metams, pirmadienį rašo „Lietuvos rytas“.

Nuteistoji taip pat įpareigota be teisėsaugos institucijos žinios niekur iš namų neišvykti ilgiau nei septynioms paroms.

Teigiama, jog nei R.Burneikienės advokatė, nei kaltinimą palaikęs prokuroras neketina skųsti šio nuosprendžio.

Kraupūs nusikaltimai išaiškėjo

„Lietuvos rytas“ primena, jog R.Burneikienė nuteista už dviejų savo naujagimių nužudymą. Jos įvykdyti kraupūs nusikaltimai paaiškėjo pernai liepą, kai socialinei darbuotojai kilo įtarimų dėl nuslėpto R.Burneikienės gimdymo.

Pareigūnų sulaikyta niekur nedirbanti pagrindinį išsilavinimą turinti dviejų mažamečių vaikų motina R.Burneikienė iš pradžių neigė gimdžiusi ir atsikračiusi kūdikio.

vilkmerge.lt/Rasti dar mažiausiai vieno kūdikio palaikai.
Sodyba, kurioje rasti dviejų kūdikių palaikai.

Bet po intensyvių apklausų ji ne tik papasakojo apie gimdymą, bet ir parodė vietą, kur paslėpė nužudyto naujagimio kūnelį.

Teisinosi pinigų stygiumi

Dienraščio žiniomis, išnešiotą ir sveiką berniuką moteris birželio 30-osios rytą pagimdė namuose vandens sklidiname keliolikos litrų talpos dubenyje.

R.Burneikienė iš karto paskandino jame kūdikį ir palikusi vandenyje nuskubėjo į kitą kambarį žiūrėti televizoriaus.

Pasibaigus laidai moteris kūdikio kūnelį nunešė į sąvartynu paverstą ūkinį pastatą ir įmetė į čia esančią apie metro gylio srutų duobę.

R.Burneikienė prisipažino, kad 2007 metais taip pat atsikratė dar vieno naujagimio. Moteris tikino, kad abu nužudyti kūdikiai yra ne nuo aštuoneriais metais vyresnio vyro Gintauto, o nuo atsitiktinių vyriškių, su kuriais susipažino internetu.

R.Burneikienė aiškino, kad tuo metu jos ir sutuoktinio santykiai buvo pašliję, juos siejo tik bendra pastogė ir du vaikai. Nužudyti 2 kūdikius ji esą ryžosi prispausta baisaus nepritekliaus.

Moteris tvirtino neturėjusi pinigų nei apsisaugoti nuo nėštumo, nei jam nutraukti.

Advokatė tikino, kad praėjusią vasarą R.Burneikienės šeima gyveno tik iš 100 litų per mėnesį, o nėštumui nutraukti būtų reikėję 180 litų.

Temos: 2 Nužudymas Ukmergė
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min