Dabar populiaru
Publikuota: 2011 balandžio 26d. 20:18

Du Panevėžio recidyvistai bei dar neteistas jų sėbras neteko ir laisvės, ir „darbinės“ mašinos „VW Passat“

Sulaikymas.
E.Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Sulaikymas, antrankiai

Panevėžio apygardos teisme paskelbtas apkaltinamasis nuosprendis trims panevėžiečiams (22, 23 ir 26 metų), įsibrovusiems į svetimą namą ir iš ten pagrobusiems įvairių daiktų už daugiau kaip 15 tūkst. litų bei sugadinusiems turto už 850 litų.

Anksčiau aštuonis kartus teistam T.M. teismas skyrė penkerių metų septynių mėnesių galutinę subendrintą laisvės atėmimo bausmę, šešis kartus teistam D.V. – šešerių metų keturių mėnesių galutinę subendrintą laisvės atėmimo bausmę, K.Z. – vienų metų galutinę subendrintą laisvės atėmimo bausmę.

Vadovaujantis Baudžiamojo kodekso 72 straipsniu, konfiskuotas nusikaltimo įrankis – D.V. priklausantis automobilis „VW Passat“.

Nusikaltimas įvykdytas 2009 m. spalio 23 dieną Anykščių rajone.

Darbe buvusiam namo šeimininkui pranešta apie įtartiną prie jo namų stovintį automobilį su angliškais numeriais. Parskubėjęs į namus namo šeimininkas rado sugadintą balkono durų užraktą, išdaužtą stiklą ir apvogtus namus. Šeimininkai ir jų šeimos nariai pasigedo įvairių daiktų: plazminio televizoriaus, trijų pasų, papuošalų, kolekcionuotų vertingų gėrimų, mobiliųjų telefonų. Taip pat buvo pagrobti du šaunamieji ginklai – lygiavamzdis medžioklinis šautuvas ir pistoletas su dėtuve ir septyniais šoviniais.

Viename iš kambarių šeimininkai rado kaltinamojo K.Z. pamestą pažymėjimą.

Tą pačią dieną kaltinamųjų automobilis, vairuojamas T.M., buvo sustabdytas policijos pareigūnų, gavus informacijos, kad nuo Anykščių link Panevėžio važiuoja automobilis „WV Passat“ su angliškais numeriais, kuriame gali būti nusikaltimą įvykdę asmenys.

Teisiamajame posėdyje D.V. ir K.Z. savo kaltę pripažino visiškai, T.M. – iš dalies. Jis teigė į namą nėjęs, daiktų neėmęs, vagystės metu sėdėjęs automobilyje ir stebėjęs, kad negrįžtų šeimininkai. Visų kaltinamųjų atsakomybę sunkina bendrininkavimas.

D.V. atsakomybę lengvina tai, kad jis prisipažino padaręs šį nusikaltimą, K.Z. – tai, kad jis atlygino nusikaltimu padarytą visą turtinę ir dalį neturtinės žalos. Atsižvelgęs į šias aplinkybes teismas skyrė anksčiau neteistam K.Z. žymiai švelnesnę laisvės atėmimo bausmę, o D.V. ir T.M. skirta bausmė atsižvelgus į tai, kad jie nusikalto būdami recidyvistai ir yra daug kartų anksčiau teisti už analogiškas veikas.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas per 20 dienų Lietuvos apeliaciniam teismui, pažymima Panevėžio apygardos teismo atstovės ryšiams su visuomene Jolitos Gudelienės antradienį išplatintame pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min