Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 07 01, 10:48

Du rusai stos prieš teismą: gabeno daugiau nei 192 tūkst. eurų vertės kontrabandą

Šiaulių apygardos prokuratūra teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje du Rusijos piliečiai yra kaltinami neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis. I. A. ir A. Z. bus teisiami dėl gabentų kontrabandinių cigarečių, kurių vertė siekia 192 tūkst. eurų.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / Flickr.com nuotr.

Tyrimo duomenimis, šių metų gegužės mėnesį buvo gauta informacija dėl įtariamo neteisėto nelegalių cigarečių gabenimo Kupiškyje. Pasienio pareigūnai, atvykę į Kupiškio geležinkelio stotį, sulaikė du – 38 ir 44 metų – vyrus, kurie iš geležinkelio pusvagoniuose įrengtų slėptuvių iškrovinėjo paketus, su, įtariama, kontrabanda.

Bylos duomenimis, iš viso rasta ir paimta daugiau nei 53 tūkst. įvairių rūšių pakelių cigarečių su Baltarusijos Respublikos akcizo ženklais. Skaičiuojama, kad šios kontrabandos vertė rinkoje siekia daugiau nei 192 tūkst. eurų.

Tyrimo metu surinkta duomenų, kad kaltinamieji, Lietuvoje ieškodami atsitiktinių neoficialių darbų, vienoje interneto grupėje iš nepažįstamo asmens sulaukė pasiūlymo užsidirbti. Minėtas asmuo nurodė I. A. ir A. Z. iškrauti iš vagono išpylimo liukų cigarečių paketus ir juos nuvežti į nurodytą vietą.

Rusijos piliečiams pareikšti kaltinimai dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šį nusikaltimą vyrams gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Ikiteisminį tyrimą atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, tyrimui vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Žydrūnas Kungys.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min